Samsung 990 PRO SSD modelinde dayanıklılık problemi ortaya çıktı

Anakart Driverları, Donanım Oca 24, 2023 Yorum Yok
Yaz aylarında piyasaya çıkan Samsung’un amiral gemisi SSD eseri Samsung 990 PRO sorun çıkarmaya başladı. Gelen raporlar dayanıklılık konusunda şikâyetlerin arttığını gösteriyor.

Samsung 990 PRO SSD sorunu ne?

Samsung 990 PRO SSD modeli okuma suratları olarak 7450MB/s, Yazı suratları olarak da 6900MB/s düzeyine çıkıyor. Rastgele performans ise okumada 1400K IOPS, yazmada 1550K IOPS. Böylelikle oyunlarda ve profesyonel işlerde Kıymetli bir takviye oluyor. Forspoken oyununda harita yükleme müddeti yalnızca 1 saniye olarak ölçülmüş.

Samsung’un yeni denetimcisi evvelki kuşağa nazaran yüzde 50 daha güç verimli. Her kapasite için kapasitesi kadar GB olarak LPDDR4 tampon hafıza eklenmiş. Yekün Yazı ömrü ise 600TB-1200TB-2400TB olarak belirlenmiş.

Samsung Magician uygulamasında elde edilen datalara nazaran şoförün kullanım sıhhati süratli bir formda azalıyor. Kullanıcılar yeni bir şoförde pak bir yazılım heyetimi yaptıktan sonra sıhhatin yüzde 99 oranında olduğunu görmüş. Sonraki günlerde ise standart bir kullanımda dahi sıhhat her gün yüzde 1 oranında düşüş yaşamış.

Sürücü sıhhatinde yaşanan süratli düşüş aslında SSD eserlerinin birinci periyotlarında sıkça rastlanan sorunlardandı fakat amiral gemisi eserde ortaya çıkması kullanıcıların tenkitlerine neden oluyor. Hatta kimi kullanıcılar giriş düzeyi SSD eserlerinde bile görülmemiş süratle düşüş yaşandığını belirtmiş. Samsung’un şikâyetleri dinlemediği ve teknik servise gönderilen SSD eserlerini rastgele bir sorun olmadığı gerekçesiyle iade ettiği belirtiliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir