Samsung, 12nm sınıfı DDR5 RAM üretimine başladı: İşte yenilikler

Anakart Driverları, Donanım May 18, 2023 Yorum Yok
hafıza teknolojileri Laf konusunda olduğunda pazarın önde gelen isimlerinden Samsung, endüstrinin en gelişmiş 12 nanometre sınıfı DDR5 DRAM üretimine başladığını duyurdu. Yeni üretim süreci, daha uygun verimliliğin yanı Dizi daha yüksek transfer suratlarına İmkan tanıyacak. İşte ayrıntılar.

12nm 16Gb DDR5 DRAM üretimi başladı

Bildirilenlere nazaran Samsung’un en yeni DRAM teknolojisi, daha Çok Güç verimliliği ve üretkenlik ile Yapay zeka uygulamaları üzere yeni jenerasyon bilgi süreç teknolojilerinde Değerli bir gelişim sunacak. Bu noktada Samsung, Sıkıntı tüketiminin yüzde 23’e kadar azaldığını ve yonga plakası verimliliğinde yüzde 20 oranında gelişim kaydedildiğini söylüyor.

Şirketin açıklamasına nazaran bu gelişme, hücre kapasitansını artıran yüksek k malzemesi ve kritik periyot özelliklerini güzelleştiren tescilli tasarım teknolojisinin kullanılmasıyla sağlanmış. Samsung’a göre yeni tahliller 30 GB boyutunda iki UHD sineması yaklaşık bir saniyede işleyebilen 7.2Gbps data transfer hızı ile vitrine çıkacak. Dolayısıyla, sunucu ve bilgi merkezleri başta olmak üzere global BT şirketleri için Dava bir tahlil haline istikbal diyebiliriz.

[163816]

Konu hakkında yapılan açıklamada Samsung’un DRAM kısmı lideri Jooyoung Le, “Samsung’un bölüm önderi 12nm sınıfı DDR5 DRAM’i, farklılaştırılmış süreç teknolojisini kullanarak fevkalâde performans ve Güç verimliliği sunuyor. En nihayet DRAM’imiz, sadece bilgi süreç pazarının Aka ölçekli sürece talebini karşılayan yüksek performanslı ve yüksek kapasiteli eserlerle değil, tıpkı vakitte daha Çok üretkenliği destekleyen yeni jenerasyon tahlilleri ticarileştirerek de DRAM pazarına liderlik etme taahhüdümüzü yansıtıyor.” kelamlarını lisana getirdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir