Resmi ChatGPT iOS uygulaması yayınlandı, Android ise çok yakında

Genel May 18, 2023 Yorum Yok
OpenAI, ChatGPT için bir iOS uygulaması yayınladı ve Android versiyonunun da “yakında” çıkacağı kelamını verdi. Kullanımı fiyatsız olan uygulama, sohbet geçmişini web ile senkronize ediyor. ChatGPT uygulaması tıpkı vakitte Aleni kaynaklı konuşma tanıma modeli Whisper tarafından desteklenen ses girişi özelliğine sahip de sahip.

ChatGPT iOS uygulaması çıktı

ChatGPT iOS uygulaması hem iPhone hem de iPad’lerde çalışıyor ve buradaki App Store ilişkisi üzerinden indirilebiliyor. OpenAI, uygulamayı ilk olarak ABD’de kullanıma sunduğunu ve “önümüzdeki haftalarda” diğer ülkelere de yayılacağını belirtiyor.

OpenAI daha Evvel bir taşınabilir uygulamanın geleceğini ima etmemişti, hasebiyle bu İlan biraz beklenmedik oldu. Öte yandan ChatGPT’nin inanılmaz popülaritesi göz önüne alındığında firmanın bu türlü bir adım atması ise mantıklı. ek olarak hem AppStore hem de Android marketlerde Düzmece ChatGPT uygulamaları türemeye başlamıştı. Bu nedenle uygulamanın çıkmış olması kullanıcıların güvenliği açısından da değerli.

Öte yandan bugüne kadar OpenAI’ın lisan modellerine taşınabilir aygıtlardan erişmenin en yeterli yolu, şirketin GPT-4 dayanaklı sohbet robotuna erişim sunan Microsoft’un Bing uygulamasını kullanmaktı. ChatGPT’nin resmi taşınabilir uygulaması muhtemelen bu kullanıcıların bir kısmını kendisine çekecektir. Çünkü iki araç temelinde birbirinden hayli farklı çalışıyor.

ChatGPT iOS uygulaması indirme linki

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir