Razer Blackwidow v3 Tenkeyless klavye inceleme

Anakart Driverları, Donanım Nis 23, 2023 Yorum Yok
Oyuncu ekipmanları artık oyuncu olmayanların bile meskeninde bulunur durumda. Direkt olarak isminde “Gaming” etiketi taşımasa bile ışıklandırmasıyla dizaynıyla oyuncu ekipmanı hissettiren birçok Eser bulunuyor. Fakat bugün inceleme konuğumuz oyuncu ekipmanı deyince tahminen de aklımıza gelen birinci marka olan Razer’ın klavyesi Razer Blackwidow v3 Tenkeyless. RGB ışıklarıyla, dizaynıyla ve kendine has yeşiliyle bizlerin kalbini kazanmış olan Razer bildiğiniz üzere oyuncu ekipmanı konusunda üst segment eserler sunan bir marka. İneleme konuğumuz olan Razer Blackwidow v3 Tenkeyless de bu tanıma Müsait bir klavye diyebiliriz. Dilerseniz incelememize geçelim.

Kutu içeriğine baktığımızda klavyenin kendisi dışında işe yarayan bir şey açıkçası çıkmıyor diyebiliriz. Kablolu olan bu klavyenin örgü yapıda bir kabloya değil de plastik bir kabloyla gelmesi biraz üzücü ancak kaliteli hissettirdiği için de Fazla da tenkit yapasım gelmiyor açıkçası. Lakin tahminen de Biricik eleştirim olabilecek bahis, bileklik kısmı. Bileklik ne yazık ki bu klavyede bulunmuyor. Yaklaşık 2 aydır kullandığım bu klavyede bileklik dayanağını şu anne kadar aramadım lakin uzun soluklu oyun maceralarımın nihayet saatlerinde bileklerimde bir sızı hissetmedim değil. 

Tasarıma baktığımızda Yine o Donuk Siyah dizaynın bizleri karşıladığını görüyoruz. Alüminyum bir yapıya sahip olan klavye; Donuk rengi ve hissiyatıyla daha birinci bakışta kaliteli olduğunu hissettiriyor. Dizayna bakmaya devam ettiğimizde isminden de anlaşılabileceği üzere numpad kısmı klavyede bulunmuyor. Hayatım boyunca numpadli klavye kullandığım için en başta eksikliğini çektim ve elim Daimi sağ tarafa gitti fakat alışınca Fazla da gerek olmadığını anlamaya başladım. Fakat sonuçta bu şahsî kullanıma dayalı bir yorum bu yüzden kendiniz için yorumlamanız daha sağlıklı olur. ancak masanızda Fazla yer yoksa, birebir benim masamda olduğu üzere o Vakit daha kullanışlı oluyor diyebilirim. Bir diğer tenkit olarak multimedya tuşlarının olmamasını söyleyebilirim. Kullandığım Derhal derhal her klavyede bu şekil bir özellik bulunuyordu bu yüzden bu tarafta da Tekrar ferdî kullanımdan kaynaklı küçük bir zorluk yaşadım diyebilirim. nihayet olarak klavyenin ayaklarından bahsedelim. Altındaki iki kademeli ayakları kullanarak birçok klavyede olduğu üzere klavyenizi yükseltebiliyorsunuz ve ezkaza devinim ettirmek Fazla güç. Hatta Aka bir mousepad kullanıyor ve onun üzerinde klavyenizi tutuyorsanız isteyerek kaydırmak da bir oldukça güç diyebilirim.

Tuşlara ve anahtarlar sanıyorum ki en kritik nokta. Tuşların kalitesi ve materyali konusunda yıllardır gördüğümüz Razer standartını görüyoruz, yani söyleyecek Fazla da bir şey yok. Anahtarlara geldiğimizde yeşil anahtarlar bizleri karşılıyor. Kamu lisanında bilinen ismi ile daktilo anahtarlar. Yani mekanik klavyeler ortasında en sesli olanlardan biri diyebiliriz. Şayet sessiz bir klavye istiyorsanız incelemenin devamını okumanıza hiç gerek yok zira sesli bir klavye Razer Blackwidow v3 Tenkeyless. Sesli olması Problem değil, kaliteli ve tok bir ses veriyor mu diye merak ediyorsanız incelememize devam edelim. 

Razer’ın yeşil anahtar kullanan rastgele bir klavye görüntüsünü izleyerek sesin nasıl geldiğini rahatlıkla anlayabilirsiniz. Hissiyat manasında da bence tuşa basma hissiyatını veren, Özellikle oyunlarda Geri dönüşü süratli ve kullanışlı olan en uygun anahtarlardan biri diyebilirim. Bu yüzden sesli olması Problem değilse hissiyat manasında en âlâ klavyelerden birisi. Fakat bu usul bir klavyeyi alırken Biricik yaşamıyorsanız evdekilerin de fikrini almanıda fayda Mevcut zira onlar da bu tecrübeye katılacaklar. 80 milyonluk basım ömrüne sahip olan bu klavyenin kısaca tuşlar konusunda Biricik eksi diyebileceğimiz kısmı sesi. O da esasen şahsî kullanıma nazaran kimileriniz için artı olabilir örneğin benim üzere. 

Son olarak gelelim şahsileştirmeye. Razer Blackwidow v3 Tenkeyless birçok Razer eserde olduğu üzere Razer Synapse üzerinden kişiselleştirilebiliyor. Dilerseniz RGB ışıklandırma usulünü, renklerini ve tuş atamalarını yapabiliyorsunuz. RGB konusunda sanıyorum ki Razer’ın kendi ispatladığını hepimiz kabul ediyoruzdur. Bu yüzden renklerin parlaklığı konusunda bir kuşkunuz olmasın. Renk seçeneği de Tekrar dilediğiniz üzere mevcut. Işıklandırma üslubunda ise Yeniden dilediğiniz usulü bulabileceğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Sonuç olarak toparlamak gerekirse Razer Blackwidow v3 Tenkeyless’ın başarılı bir klavye olduğunu rahatlıla söyleyebilirim. 2 aylık kullanım mühleti boyunca beni rahatsız eden Önemli bir kahır yaşamadım yahut verdiğim paranın karşılığını alamadığımı hissetmedim.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir