Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Rapor: iPhone 14 Pro serisi 5G hızında birçok ülkede birinci

Rapor: iPhone 14 Pro serisi 5G hızında birçok ülkede birinci

admin admin -
14 0
Dünyaca Ünlü Hız testi speedtest.net ile bilinen File ve temas analisti Ookla, kasım indirimleri sırasında kullanıcılara Yardımcı olmak için birçok Aygıt için 5G Hız testi yayınladı. Rapora nazaran birçok ülkede iPhone modelleri en önde.

ABD ve Birleşik Krallık’ta Apple önde

ABD’de yapılan testlere nazaran iPhone 14 Pro Max ve iPhone 14 Pro yaklaşık 175 Mbps indirme ve 19 Mbps yükleme hızları ile 5G testlerinde en önde yer alıyor. Yeni jenerasyon iPhone aygıtlarının akabinde birinci 5, Samsung aygıtları ile tamamlanıyor. Galaxy Z Fold 4, iPhone 14 Pro’nun Çabucak ardında yer alırken Galaxy S21+ 5G ve Galaxy S22 Ultra biraz daha geride kalıyor.

Birleşik Krallık’ta ise iPhone 14 Pro Max birinciliğini korurken iPhone 14 Pro üçüncülüğe yerleşiyor. Birebir sıralamada iPhone 13 Pro Max ikinci, iPhone 13 küçük dördüncü ve iPhone 13 Pro ise beşinci oluyor. 

Diğer ülkelerde durumlar nasıl?

Ookla, bu rapor ortasında Brezilya, Çin, Almanya ve Japonya üzere ülkeler için de 5G testlerini yayınladı. Brezilya’da Motorola Moto G 5G Plus ve Poco X4 Pro 5G aygıtları en öndeyken iPhone 13 modelleri bu aygıtları takip ediyor. Raporda da görüldüğü üzere Brezilya, 5G suratları ile ABD ve Birleşik Krallık’ın çok önünde yer alıyor. 
Brezilya üzere Çin de birebir formda 300 Mbps’yi aşan suratları ile dikkat çekerken listenin başında OnePlus 9 5G bulunuyor. Listenin öteki dört üyesi ise büsbütün Huawei aygıtları olarak dikkat çekiyor. Japonya’da ise Sony Xperia 1 II 5G birinci iken Galaxy S20 5G ikinciliğe yerleşiyor.

Almanya’da da iPhone aygıtları önde

Avrupa Birliği’nin en Değerli ülkelerinden olan Almanya da Ookla’nın listesinde yer alıyor. Ülkede iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max 30 Mbps’yi aşan yükleme suratları ile en önde yer alırken iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max bu aygıtları takip ediyor. OnePlus 9 Pro 5G ise listeye beşinci sırada yerleşiyor. 

Kullanıcıların yeni telefon almasında Yardımcı olmak isteyen Ookla; iPhone 14, Pixel 7 ve Galaxy Z Fold 4’ün test sırasında kimi ülkelerde satışa çıkmadığını ve bu yüzden testlerin Noksan olabileceğini belirtti. Ookla’nın Güney Afrika, Tayland ve Filipinler’i de içeren tam 5G Hız raporuna buradan erişebilirsiniz ve bilgileri ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir