Qualcomm, TSMC’nin ardından tekrar Samsung’a dönebilir

Genel Kas 16, 2022 Yorum Yok
Akıllı telefon pazarında ürettiği işlemciler ile Aka bir ivme yakalayan Qualcomm, TSMC’nin akabinde tekrar Samsung’a Geri dönebilir. Bugün yonga devi, yeni amiral gemisi işlemciler hakkında açıklamalarda bulundu.

Qualcomm ve Samsung Amel birliğini devam edecek

Bilindiği üzere Qualcomm, Samsung Foundry tarafından üretilen Snapdragon 888 ve Snapdragon 8 yonga setlerinde çok ısınma ve performans sıkıntılarıyla karşı karşıya kaldı. Bu nedenle Snapdragon 8+ Gen 1 ve Snapdragon 8 Gen 2 üretimini Tayvan merkezli TSMC’ye taşıyan yonga devi, yeni jenerasyon 3nm ve 2nm işlemcilerde kararından Geri adım atmayı planlıyor olabilir.

TheElec tarafından bildirilenlere nazaran Qualcomm’un reis Yardımcısı ve CMO’su Don Maguire, Qualcomm’un ”Samsung ile olan Amel birliğinin devam ettiğini ve şirketin 3nm ve 2nm yarı iletken çipler için Güney Koreli Firma ile yine çalışabileceğini açıkladı.

Qualcomm’un 3nm yongaların üretimi için TSMC’yi tercih ettiği söyleniyor. Lakin Samsung cephesinde yaşanan problemler çözüldüyse, yeni jenerasyon kimi işlemciler Samsung Foundry imzasını taşıyabilir. Çünkü günümüzde Samsung, 3nm ve 4nm yongalar için FinFET yapısını kullanan TSMC’ye kıyasla GAA teknolojisini hayata geçirdi ve bunun güç verimliliği açısından Kıymetli kazanımlar getirmesi bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir