Qualcomm, Snapdragon 7+ Gen 1 ile amiral gemisi performansı orta seviye telefonlara getiriyor

Genel Mar 09, 2023 Yorum Yok
Qualcomm, orta üst seviye akıllı telefonlara Sıkıntı verecek yeni bir işlemci olan SM7475 CPU’yu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Xiaomi Küme reis Yardımcısı ve Redmi markasının genel Müdürü Lu Weibing, geçtiğimiz günlerde yeni işlemciden biraz bahsetmiş lakin Fazla Çok detay vermemişti. Artık ise Digital Chat Station, yeni yonganın yavaşlatılmış bir Snapdragon 8+ Gen 1 olarak geleceğini aktardı.

Snapdragon 7+ Gen 1 geliyor

Snapdragon 7+ Gen 1 olacağı söylenen yeni yonganın CPU yapılandırmasının 8+ Gen 1 ile aynı olacağı lakin Snapdragon 7+ Gen 1’in daha düşük saat hızlarında çalışacağı aktarılıyor. Ayrıyeten Snapdragon 8+ Gen 1’de bulunan 800 MHz taban saat suratlarında çalışan Adreno 730‘a kıyasla 580 MHz’de misyon alması beklenen Adreno 725 GPU’nın yeni yongada olacağı argüman ediyor. Daha düşük saat suratlarına Karşın Snapdragon 7+ Gen 1’in MediaTek’in Dimensity 8200’ünden daha âlâ performans göstermesi bekleniyor. Snapdragon 7+ Gen 1’in ayrıyeten TSMC’nin 4nm fabrikasyon sürecinde üretileceği söyleniyor.

Digital Chat Station’a nazaran, aniden Çok akıllı telefon markası Snapdragon 7+ Gen 1 yonga setli akıllı telefonlarını piyasaya sürmek için sıraya girmiş durumda ve bu ayın sonunda SM7475 yonga setiyle çalışan birinci akıllı telefonun piyasaya sürüldüğünü göreceğimiz belirtiliyor. nihayet bilgilere nazaran Redmi Note 12 Turbo’nun yeni Snapdragon 7+ Gen 1’i kullanan telefonlardan olması bekleniyor. Öte yandan bu aygıtın global pazara POCO F5 olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Xiaomi, Realme, OPPO, Vivo ve diğer akıllı telefon üreticilerinin yeni yonga setini benimsemeleri bekleniyor. Qualcomm ve Xiaomi’nin akıllı telefon piyasasındaki yakınlığı düşünüldüğünde Snapdragon 7+ Gen 1’e sahip birinci telefonun Xiaomi markası altında gelmesi Fazla da sürpriz olmayacaktır. Öte yandan bir evvelki amiral gemi yonganın Aka oranda korunup orta-üst düzeye getirilmesi de kullanıcılar için epey âlâ olacaktır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir