Qualcomm, 17 Mart’ta yeni işlemcisini tanıtacak: Snapdragon 7+ Gen 1 geliyor

Genel Mar 13, 2023 Yorum Yok
Amerikalı yonga üreticisi Qualcomm, taşınabilir aygıtlar için geliştirdiği yeni yonga setini tanıtmaya hazırlanıyor. Şirket, 17 Mart tarihinde Çin’de bir Faaliyet düzenleyeceğini duyurdu. Laf konusu tarihte, orta sınıf akıllı telefonlara yönelik bir işlemci duyurulması bekleniyor.

Etkinlikle ilgili Fazla Çok ayrıntı yok fakat SM7475 model numarasıyla anılan Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 1 platformu ile tanışabiliriz. Redmi, Realme, Honor, Oppo ve Vivo üzere Ünlü Çinli markaların bu işlemciyi Temel Meydan akıllı telefonlarını geliştirmeye başladıkları bildiriliyor.

Snapdragon 7+ Gen 1 hakkında bilinenler

Aktarılan bilgilere bakılırsa yeni Snapdragon 7 serisi yonga setini kullanan birinci modeller Redmi Note 12T Turbo ve Realme GT Neo 5 SE olacak. Hatta Redmi Note 12T Turbo’nun küresel pazarda POCO F5 ismi altında satışa sunulacağına yönelik bilgiler var.

Kaynaklara nazaran Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 1, TSMC’nin 4 nm fabrikasyon sürecinde üretilecek. Yonga seti azamî 2.95 GHz suratına sahip bir Cortex-X2 çekirdeği, 2.5 GHz frekansında üç Cortex-A510 çekirdeği ve 1.8G Hz saat suratında dört Cortex-A710 çekirdeği içerecek. Grafik tarafından ise Adreno 725 GPU Mesul olacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir