POCO M5 kullanıcılarına müjde: Android 13 güncellemesi yayınlandı

Genel Mar 23, 2023 Yorum Yok
Xiaomi tarafından geçtiğimiz aylarda tanıtılan Android 13 tabanlı MIUI 14 güncellemesi, eski amiral gemilerinin akabinde orta Tertip aygıtlara ulaşmaya başladı. Bu bağlamda sistem kararlılığı ve yeni kullanıcı arayüzü geliştirmelerine odaklanan sürüm, artık de POCO M5 için yayınlandı.

POCO M5 için Android 13 güncellemesi yayınlandı

Bilmeyenler için POCO M5, geçtiğimiz eylül ayında Android 12 tabanlı MIUI 13 sürümü ile kullanıcıların karşısına çıktı. Lahza prestijiyle Android 13 dayanağına kavuşan akıllı telefon, iki Aka Android güncellemesi daha alacak.

POCO M5 için Android 13 tabanlı MIUI 14 güncellemesi ‘V14.0.1.0.TLUEUXM‘ Bina numarasıyla geliyor ve Mart 2023 Emniyet yamasını beraberinde getiriyor. Bununla Bir arada birdenbire Çok pazarda erişime açılan güncellemenin yakında ülkemize de ulaşacağını söyleyebiliriz.

Android 13 tabanlı MIUI 14, daha az kaynak tüketimine ek olarak bellek tarafında Değerli bir verimlilik artışı sağlayan Foton Motoru ile geliyor. Ufak bir hatırlatma ile Foton motoru özelliği, üçüncü taraf uygulama geliştiricileri tarafından erişilebilen Temel Android çekirdeği üzerinde çalışıyor. Böylece sadece MIUI uygulamalarında değil geliştiriciler tarafından üçüncü taraf uygulamalarda da kullanılabiliyor.

Ayrıca yeni sistemi mimarisinin, yeniden tasarlanmış bir anne ekran, tablo simgeleri, Aka klasörler, yeni duvar kağıtları ve Fazla daha fazlasını içerdiğini belirtelim.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir