Pixel 7a dayanıklılık testinden geçti: Sonuçlar şaşırtıcı

Genel May 19, 2023 Yorum Yok
Kuvvetli dayanıklılık testleri ile tanınan JerryRigEverything’in yeni konuğu Google Pixel 7 serisinin bütçe modeli Pixel 7a oldu. Pekala orta Sınıf rekabetine iç olan telefon, çizilme, ateş ve bükülme testlerinde neler sunuyor? Gelin görüntünün ayrıntılarına daima birlikte bakalım. 

Pixel 7a dayanıklılık testinden geçti

Paylaşılan görüntüye baktığımızda, ekranı Gorilla Glass 3 ile korunan Pixel 7a’nın çizilme testlerinden başarılı bir halde geçtiğini görüyoruz. Aygıtın ekranında oluşan çizikler Mohs sertlik ölçeğinde 6. seviyede görünür hale gelirken, daha derin çizikler 7. seviyede ortaya çıkıyor. Görüntünün devamında gerçekleştirilen ateş testinde ise Pixel 7a’nın OLED ekranında rastgele bir kalıcı iz bırakmadığı görülüyor. 

Videonun en Değerli kısmı ise bükülme testleri diyebiliriz. Telefon, her iki taraftan uygulanan bol ölçüde baskıya kıyasla sağlamlığını korumayı başarıyor. Buradaki şaşırtan nokta ise, aygıtın plastik bir gövdeye sahip olması. Daha evvelki sonuçları göz önünde tutarak, Pixel 7a’nın ağabeyi Pixel 7 Pro’dan daha güzel bir dayanıklılık sergilediğini söyleyebiliriz.

Hatırlayacağınız üzere Pixel 7a, 6.1 inç 90Hz OLED ekran, 64MP + 13MP arka kamera, Google Tensor G2 ve 4.300mAh pil kapasitesi ile vitrine çıktı. Fiyatı ise 499 dolardan (8 GB/128 GB) başlıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir