Philips yeni monitöründe iki ayrı dünyayı birleştirdi

Anakart Driverları, Donanım May 09, 2023 Yorum Yok
E-Ink yahut E-mürekkep monitörler yeni bir fenomen değil. Sayıları az da olsa piyasada uzunluk gösteriyorlar ve birkaç yıldır Özellikle e-kitap okuyucuların ekranlarını oluşturuyorlar. Çünkü hem Fazla az güç tüketiyorlar hem de gözleri yormuyorlar. Sorun şu ki, gri tonları ve düşük yenileme suratları, diğer aktiviteler, Özellikle de oyunlar için bu ekranları kullanışlı olmaktan çıkarıyor. Fakat Philips yeni bir tahlil buldu: 1440p monitörün Yan tarafına konumlanan farklı bir E-Ink ekran.

Geleneksel IPS ekran ve E-Ink birleşimi

Firmadan alıştığımız isimlendirmelerin bir yenisi olan Philips 24B1D5600, temelinde 75Hz yenileme suratına ve 250 nit parlaklığa sahip 23,8 inç 2560 x 1440 IPS bir monitör. Bu monitörü Özel kılan ise Yan tarafına takılabilen ayrık e-ink ekran. 13,3 inçlik bu ekran 1200 x 1600 (150 PPI) çözünürlük, 4:3 en uzunluk oranı, 4 bit gri tonlama dayanağı ve mavi ışığı en üye indirmek için renk sıcaklığı da iç olmak üzere kendi ekran aydınlatmasına sahip. E-Okuyucu anne üniteye menteşeler aracılığıyla bağlanarak 45 dereceye kadar açılandırılabiliyor.

Hem monitör hem de E-mürekkep ekran, bir PC’ye ve bir Güç kaynağına farklı başka irtibat talep ediyor. Ayrık ekran Laf konusu ilişkiyi USB-C üzerinden yapıyor. Ayrıyeten bağlı cihazları şarj etmek için 15W Sıkıntı çıkışı da sağlayabiliyor. Tak ve çalıştır uyumluluğu sayesinde anne monitör günlük kullanım için kullanılabilirken, ikinci monitör statik metinler için ayrılarak üretkenliğin artırılmasına Yardımcı oluyor. En azından Philips bu formda düşünüyor.

Ana monitör ünitesi DP 1.2, dört portlu USB Tip A, Gigabit Ethernet portu ve ses girişi üzere Türlü ilişki seçeneklerine sahip. Ayrıyeten 90W‘a kadar USB PD 3.0‘ı destekleyen bir USB-C portuna da sahip. Philips 24B1D5600 şu anda Çin’de yaklaşık 850 dolara satılıyor. Eserin küresel satışı şimdilik yok. Şayet fikri beğendiyseniz CES 2023’te duyurulan hem OLED hem de E-Ink ekranlı Lenovo ThinkBook Plus Twist dizüstü bilgisayarı da hoşunuza gidebilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir