Oyun sektörü küçülürken Corsair parlamaya devam ediyor

Anakart Driverları, Donanım May 15, 2023 Yorum Yok
Oyuncular, yayıncılar, içerik üreticileri ve oyun bilgisayarı üreticileri için önde gelen sağlayıcılardan birisi olan Corsair, içinde bulunduğumuz yılın birinci çeyreğine ilişkin sonuçları paylaştı. Hem oyun gelirlerinde hem de donanım satışlarında düşüşün olduğu piyasada Corsair, kuvvetli bir duruş sergilemiş üzere görünüyor.

Corsair, 2023’e kuvvetli girdi

Corsair İcra Heyeti Lideri Andy Paul, “Bir evvelki periyoda kıyasla düzeltilmiş FAVÖK’te %33’lük bir güzelleşme ile 2023’e güçlü bir başlangıç yaptık.” açıklamasıyla asılında durumu özetliyor. Firma tarafından yapılan açıklamada Corsair’in pazar hissesi kazanamaya devam ettiği ve başkan pozisyonunu koruduğu belirtiliyor. Bununla Bir arada firma, satışların 2022 yılının biraz gerisinde lakin pandemi öncesi sevilerin de Değerli ölçüde önünde olduğunun altını çiziyor.

Corsair, yeni jenerasyon anne akım bilgisayar donanımlarının piyasaya girmesiyle Bir arada yılın ilerleyen devirlerinde satış ve gelirlerin daha da güzelleşeceğini aktarıyor. bütün bunlara ek olarak firmanın net gelirleri 2022’nin birinci çeyreğindeki 380,7 milyon dolara kıyasla bu çeyrekte 354,0 milyon dolar olarak gerçekleşti. Oyun bileşenleri ve sistemleri segmentinden elde edilen net gelir 2022’nin birinci çeyreğindeki 246,5 milyon dolara kıyasla 265 milyon dolara yükseldi. Öte yandan firma bu çeyrekte 1,1 milyon dolar net zarar açıkladı lakin 2022’nin birinci çeyreğindeki net ziyan 5,1 milyon dolar olarak gerçekleşmişti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir