OPPO, kendi İşlemcisi için vites yükseltiyor: Tarih belli oldu

Genel Şub 21, 2023 Yorum Yok
Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Oppo, kısa mühlet Evvel tanıtılan Marisilicon imaj çipiyle fotoğrafçılık ve videografi açısından gözle görülür iyileştirmeler sunmayı başardı. Şirket artık de Qualcomm ve MediaTek’e rakip bir işlemci üzerinde çalışıyor. Bugün dala yakın kaynaklar, Oppo’nun istikbal planlarına açıklık getirdi.

OPPO, kendi İşlemcisi için vites yükseltiyor

Oppo’nun kendi yonga setini geliştirdiğine dair birinci sızıntı, bir MediaTek yöneticisinden geldi. Yönetici, Oppo’nun daldaki pozisyonunu korumak için yeni bir yonga seti üretmeyi planladığını açıkladı. Buna ek olarak farklı bir kaynak, şirketin bu tarafta çalışmalara başladığını ve birinci işlemcinin 2024’te piyasaya sürüleceğini tez etti.

Bugün paylaşılan sızıntılar ise bu işlemcinin ayrıntılarına Fer tutuyor diyebiliriz. Dal uzmanlarına nazaran Oppo, birinci anne akım işlemcisinde 5G desteği ve TSMC’nin 4nm sürecine güvenecek. Ayrıyeten yeni yonga setinin 2023’ün ikinci yarısında seri üretime gireceği belirtiliyor.

Bilmeyenler için Oppo, halihazırda MariSilicon X ve MariSilicon Y olmak üzere kamera odaklı kendi imaj çiplerini üretiyor. Fakat anne yonga seti tarafında Qualcomm ve MediaTek üzere devlere güveniyor. Bununla Bir arada sızıntı kaynağı, şirketin kendi işlemcisini oluşturmak için ar-ge çalışmalarına 1,4 milyar doların üzerinde yatırım yaptığını bildirdi.

Oppo, yeni sızıntıları şimdi doğrulamadı. Lakin paylaşılan raporlar, yakında yeni bir İlan ile karşılaşabileceğimizi gösteriyor. Bilindiği üzere günümüzde Google, Apple ve Samsung üzere üreticiler, kendi tescilli yonga setlerini geliştiriyor. Bu işlemcilerin pazarda ne kadar başarılı olduğu farklı bir bahis fakat yeni atağın Oppo’nun pazardaki yerini sağlamlaştıracağını söyleyebiliriz.  

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir