OPPO Find X6 Pro, kamerasıyla DxOMark lideri oldu

Genel Nis 12, 2023 Yorum Yok
Taşınabilir aygıtlar için kıyaslama platformu DxOMark’ta sıralamaların her geçen gün değiştiğini görüyoruz. Artık yeni amiral gemisi Oppo Find X6 Pro, DxOMark kamera testlerinde 153 puan alarak listelerin en doruğuna yerleşti. Bu bağlamda yeni aygıt, şimdiye kadar liderliği elinde tutan Honor Magic5 Pro ve Huawei Mate 50 Pro’yu da geride bırakmayı başardı.

OPPO Find X6 Pro DxOMark kamera sıramasında lider oldu

DxOMark uzmanları, OPPO Find X6 Pro’nun fotoğraflar, görüntüler, yakınlaştırma ve bokeh üzere bütün fotoğrafçılık öğelerinde istikrarlı ve fevkalâde performans sunduğunu belirtiyor. Kameranın yanlışsız pozlaması, eksiksiz dokusu ve gürültü istikrarı, taşınabilir fotoğrafçılıkta gibisi görülmemiş bir tecrübe olarak nitelendirildi.

Bilmeyenler için Find X6 Pro akıllı telefon dünyasının en Aka sensörlerini bünyesinde barındırıyor. 1 inç boyutlarında 50 MP Sony IMX989 23 mm f/1.8 geniş açı, 1/1,56 inç 50 MP IMX890 ultra geniş açı ve 65mm odak uzaklığında f/2,6  1/1,56 inç 50 MP IMX890 periskop sensörler ile donatılan aygıt, kullanıcılara dikkate değer bir fotoğrafçılık tecrübesi sunuyor diyebiliriz.

Ayrıca OPPO Find X6 Pro, Aleni ve koyu tonların dinamik aralığını klasik teknolojiye kıyasla sekiz kat güzelleştirerek doğal Aleni ve koyu tonlar sağlayan yeni foton matris teknolojisini kullanıyor. Ancak etkileyici başarılara Karşın DxOMark, telefonun arttan aydınlatmalı portrelerde kontrasttan mahrum olduğunu ve bazen fotoğraf ve görüntülerde pozlamanın istikrarsız olduğunu belirtiyor. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir