OnePlus Buds Pro 2 Android 13’ün uzamsal ses teknolojisini destekleyecek

Genel Oca 23, 2023 Yorum Yok
Uzamsal ses teknolojilerinin yaygınlaşması ile Google, Android 13 işletim sistemine yerel uzamsal ses teknolojisi takviyesi ekledi. Firma, işletim sistemi için Lokal takviye eklese de şu Lahza rastgele bir aygıt, Android 13’ün uzamsal ses teknolojisini desteklemiyor. Google, Pixel Buds Pro’nun yazılım güncellemesi ile bu özelliğe kavuşacağını açıklasa da güncelleme şimdi yayınlanmadı. Lakin OnePlus, Buds Pro 2’nin bu teknolojiyi destekleyeceğini duyurdu.

OnePlus Buds Pro 2, 7 Şubat’ta tanıtılacak

OnePlus Buds Pro 2, Çin’de tanıtılsa da Aygıt global olarak şimdi tanıtılmadı. OnePlus 11 serisi ile beraber 7 Şubat’ta global olarak tanıtılacak Aygıt Google’ın uzamsal ses teknolojisini destekleyecek. Yaptığı basın açıklamasında şirket, OnePlus Buds Pro 2’nin Google’ın Android 13 için geliştirdiği Özel mekansal ses özelliğini benimseyen birinci kablosuz kulaklıkları ortasında olacağını söyledi. Şirket, bu özelliği kullanıcılara getirmek ve uzamsal sesi optimize etmek için Google ile Birlikte çalıştığını da belirtti. 

OnePlus Buds Pro 2; ivmeölçer ve jiroskop sensörlerinin yanı Dizi Özel Baş takibi algoritmaları kullanarak uzamsal sesi destekleyecek. Ayrıyeten aygıt, Android’in Fast Pair özelliğine de takviye sunacak böylelikle desteklenen aygıtlar ile kolaylıkla eşleştirilebilecek. 48db’e kadar faal gürültü engelleme özelliği sunacak ve Biricik şarjda 39 saat kullanım sunacak olan Buds Pro 2, önümüzdeki haftalarda tanıtılacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir