OLED Ekranlı iPad Pro için muhtemel çıkış tarihi paylaşıldı

Genel Oca 21, 2023 Yorum Yok
iPhone modellerinde uzun bir müddettir OLED ekranlara yer veren Apple, bu teknolojiyi iPad ve Mac’lere taşımaya hazırlanıyor. Hatırlayacak olursak, kısa mühlet Evvel şirketin ekran tedarikçileri ile görüşmelere başladığı ortaya çıkarmıştı. Artık OLED ekranlı ilk iPad Pro için beklenen çıkış tarihi paylaşıldı.

OLED ekranlı iPad Pro için beklenen çıkış tarihi açıklandı

Paylaşılan raporlara nazaran Apple, OLED ekranlı birinci MacBook Pro modelleri için hazırlıklara başladı. Bununla Birlikte ekran analisti Ross Young ve Kore merkezli ET News, OLED ekranlı birinci iPad modelinin 11,1 inç ve 13 inç boyutlar ile 2024 yılında piyasaya sürüleceğini bildirdi.

Bilindiği üzere OLED ekran teknolojisi, klâsik LCD ekranlara kıyasla daha yeterli pil ömrü, daha derin siyahlar ve kontrast sağlıyor. Böylelikle iPad ve MacBook Pro’lar için Değerli bir gelişmeyi temsil ettiğini söyleyebiliriz. 

OLED ekranlı iPad’in yanı sıra, OLED panelli birinci Mac modelinin de 14 inç ve 16 inç boyutlarında 2024 yılında tanıtılacağı bildiriliyor. Bilindiği üzere Apple, şu anda Samsung ve LG üzere üreticilerden panel tedarik ediyor. Fakat bu tedarikçilere olan bağımlılığını azaltmak için çalışmalara başladı.

Hatırlayacak olursak yakın tarihli bir Bloomberg raporu, Apple’ın Özel olarak tasarlanmış mikro LED ekranlar geliştirdiğini ortaya çıkardı. Bu teknolojinin ise birinci olarak 2024’ün sonlarında Apple Watch Ultra‘da karşımıza çıkması bekleniyor. Lakin devam eden süreçte, mikro LED ekranlı iPhone, iPad ve Mac iç diğer eserler ile karşılaşabiliriz. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir