OLED ekranlı iPad Pro detaylanıyor: M3 Pro ve daha fazlası

Genel May 02, 2023 Yorum Yok
Teknoloji dünyasının en Kıymetli isimlerinden Apple, OLED ekranlı iPad Pro ailesi için hazırlıklarını sürdürüyor. Bildiğiniz üzere nihayet sızıntılar, 14.1 inç iPad Pro ile Apple’ın ekran boyutlarında önemli bir yükseltme yapacağı tarafındaydı. Artık 14.1 inç iPad Pro hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı. 

14.1 inç iPad Pro netleşmeye başladı

Bildiğiniz üzere Apple’ın yaklaşmakta olan M3 yonga seti şimdi tanıtılmadı. Lakin yeni sızıntılar, 14.1 inçlik iPad Pro’nun M3 Pro ile test edildiğini bildriliyor. Hasebiyle yeni tabletin, M3’ten potansiyel olarak daha Çok CPU ve GPU çekirdeği sunan, Aka bir özellik artışı getireceğini söyleyebiliriz. 

Görünüşe nazaran Apple, artan ekran boyutlarını daha kuvvetli bir yonga seti ile değerlendirmeyi planlıyor. Lakin yeni yükseltmenin daha kuvvetli bir soğutma tahliline muhtaçlık duyması olası. Bu nedenle, yeni nesil iPad Pro’nun biraz daha hacim kazandığını görebiliriz. Gerçekten Apple’ın şimdiki aygıtlardan alışık olduğumuz Buğu odası soğutma tahliline yönelmesi bekleniyor.

M3 Pro’dan Güç alabilir

M3 Pro’nun teknik özellikleri ise şimdi netleşmedi. Öte yandan Apple M3’ün daha önce tıpkı M1 ve M2 modellerinde olduğu üzere 8 çekirdekli bir CPU olması bekleniyor. doğal olarak M3 Pro, daha yüksek çekirdek sayısı ile karşımıza çıkacak. Ayrıyeten yeni yonga setinin, kullanıcıların çalışma alanlarını genişletmeleri için birden Fazla ultra yüksek çözünürlüklü ekrana dayanak sunacağı bildiriliyor. Hasebiyle 14.1 inç iPad Pro, daha Aka bir ekrana Ahenk sağlamak için iPadOS 17’nin farklı bir sürümü ile desteklenebilir. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir