OLED ekranlı iPad Pro beklenenden pahalı olacak

Genel Şub 28, 2023 Yorum Yok
iPhone X serisinden bu yana OLED panellere geçiş yapan Apple, 2024 yılında tanıtılması beklenen yeni iPad Pro modelinde de misal bir adım atmaya hazırlanıyor. Yakın vakitli sızıntılar, yeni tabletin 11.1 inç ve 13 inç olmak üzere iki boyutta geleceğini bizlere gösterdi. Artık dala yakınlığı ile tanınan The Elec, yeni iPad Pro için kullanıcıları pek de sevindirmeyecek bilgiler paylaştı.

OLED ekranlı iPad Pro beklenenden kıymetli olacak

Apple’ın OLED ekranlı iPad Pro modelleri için Apple ve LG Display ile görüşmelere başladığı söyleniyor. The Elec ise, bir oldukça heyecan uyandıran modellerin beklenenden daha değerli olacağını bildirdi. Bunun nedeni ise, Apple’ın standart OLED panellere kıyasla daha gelişmiş üretim teknolojilerine odaklanması olacak.

Bu noktada yeni OLED panelin daha ince bir yapıya ek olarak iPhone’larda kullanılan Biricik katmana kıyasla iki ayrışma katmanı içereceği bildiriliyor. Teorik olarak bu değişim, ekran parlaklığının en az iki kat, panel ömründe ise dört kat artış sağlayacak. The Elec’in raporuna nazaran Laf konusu yenilikler, nihai maliyetin yahut en azından bir kısmının tüketiciye yansıtılmasına neden olabilir. 

Yeni jenerasyon İPad Pro hakkında bilinenler şu Lahza için bunlarla sonlu. Pekala siz bu bahiste neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir