Nvidia’ya eriyen güç konektörüyle ilgili ilk dava açıldı: Tazminat talep ediliyor

Anakart Driverları, Donanım Kas 17, 2022 Yorum Yok

GeForce RTX 4090’ın aşırı ısınma problemiyle ilgili tartışmalar büyümeye devam ederken, Nvidia’ya karşı birinci yasal süreç başlatıldı. Lucas Genova isimli bir tüketici Kaliforniya federal mahkemesinde Nvidia aleyhinde bir toplu dava açtı.

Genova Laf konusu GeForce RTX 4090 ekran kartını 1.600 dolara satın aldığını ve talimatları dikkatle izleyerek bilgisayarına taktığını söylüyor. Bir müddet sonra da iddia edebileceğiniz üzere ekran kartının 12+4 pinli 12VHPWR Güç konektörü eridi.

Dolandırıcılıkla suçladı

Davacı bilgisayar montajı konusunda tecrübeli olduğunu fakat buna Karşın Sıkıntı konektörünün arızalandığını belirtiyor. Genova, Nvidia’yı sebepsiz zenginleşme, garanti ihlali, dolandırıcılık ve New York Eyaleti genel Ticaret Kanunu’nu ihlal etmekle suçladı.

Davacı, şirketin ekran kartını yalnızca “kusurlu ve tehlikeli” bir Sıkıntı konektörüyle pazarlamakla kalmadığını, tıpkı vakitte şikayetlere Karşın satmaya devam ettiğini Anlatım etti. Genova Laf konusu sorunun ekran kartının çalışmaz hale gelmesine neden olduğunu ve ayrıyeten yangın ve elektrik çarpması riski oluşturduğunu vurguluyor.

Lucas Genova, durumdan etkilenen tüm kullanıcılar ismine şikayette bulunduğunu açıkladı. Reddit’te eriyen Güç konektörüyle alakalı onaylanmış 26 vaka bulunuyor. Nvidia yaşanan birinci olayların akabinde mevzuyu araştırsa da hala konektörün erime nedenini Kesin olarak tespit edebilmiş değil.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir