Nvidia’dan yanan RTX 4090 ekran kartları için açıklama geldi!

Anakart Driverları, Donanım Kas 19, 2022 Yorum Yok
Yakın vakitte Ada Lovelace mimarisinin amiral gemisi ekran kartı RTX 4090’ı piyasaya süren Nvidia, günümüzde kullanılan çift 8-pin soketini geride bırakarak 600W güce kadar destekleyen 16-pin PCIe Gen5 soketine geçmeye karar verdi. Geçtiğimiz haftalarda ise uzun kullanım sonrasında bu kablolarının eridiği ortaya çıkmıştı. Artık de şirket tarafından, yanan RTX 4090 ekran kartları için resmi İzah paylaşıldı.

Güç kablosunun yanlış takılmasından kaynaklanıyor

Bu haftanın başlarında global olarak bildirilen 50 erime hadisesi için ortak bir araştırma yürüten GamersNexus, argüman edilen sorunun kabloların yanlış takılmasından veya üretimden kalan cisim artıkları nedeniyle oluştuğu sonucuna vardı. Bu araştırmaya Cevap veren Nvidia ise,  güç kablosu gerçek takılmadığında erime meselesinin ortaya çıkabileceğini doğruladı.

Ayrıca yapılan açıklamada ”hangi kablonun kullanıldığı ayrım etmeksizin Founders Edition yahut Özel modeller iç olmak üzere bütün kullanıcıların destekleneceğini” belirten yonga devi, kullanıcıların kartı sisteme takmadan Evvel kabloların sıkıca ve düzgün bir formda takıldığından emin olmalarını öneriyor.

 

Açıklanan datalara nazaran global RTX 4090 satışlarının 125.000 adetin üzerinde olduğu iddia ediliyor. Bu sebeple yaşanan 50 hadisenin yüzde 0,04’lük bir kısmı oluşturduğunu söyleyebiliriz. Nvidia, eriyen kablolar, konnektörler ve adaptörlerle ilgili araştırmaların sürdüğünü bildirdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir