Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Anakart Driverları
  4. »
  5. Nvidia yapay zekâ performansını yüzde 30 arttıracak

Nvidia yapay zekâ performansını yüzde 30 arttıracak

admin admin -
15 0
Oyuncu ekran kartlarına birinci Kez Tensor adı verilen çekirdekleri ekleyerek grafik teknolojilerini Yapay zekâ ile birleştiren Nvidia artık ikinci Aka adıma hazırlanıyor. Bu Defa yazılım tarafında bir gelişme yaşanacak.

Nvidia Tensor çekirdekleri coşacak

Gelen yeni bilgilere nazaran Nvidia, şoförlerinde Yapay zekâ optimizasyonunu en üst noktaya çıkarmaya hazırlanıyor. Şoförlere yapılacak bu uygunlaştırma ile gelirli ekran kartlarında yüzde 30 civarında Yapay zekâ performans artışı, ortalama olarak ise yüzde 10 artış elde edilecek.

Firma daha Evvel şoförlerinde iyileştirmeler yapacağını belirtmişti fakat oyuncuya nasıl yansıyacağı bilinmiyordu. Başta RTX ışın izleme olmak üzere DLSS akıllı ölçeklendirme üzere hayati Ehemmiyet taşıyan teknolojiler bu iyileştirmelerden nasibini alacak. Haliyle oyunlarda da gerçekçilik ve kalite en üst düzeye çıkacak.

Nvidia bu mevzuda öncü olsa da AMD yavaş yavaş ortayı kapatmaya çalışıyor. FSR teknolojisi Yapay zekâ dayanaklı hazırlanırken Xilinx tarafından tasarlanmış Yapay zekâ yongası da birinci Defa AMD 7040 APU serisinde kendisine yer buldu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir