Nvidia sürücülerinde işlemci yükünü artıran sorun keşfedildi

Anakart Driverları, Donanım Mar 06, 2023 Yorum Yok
Nvidia tarafından kısa müddet Evvel paylaşılan “Game Ready” şoför güncellemesi (531.18), RTX Görüntü Üstün Çözünürlük üzere yesyeni özellikleri beraberinde getirdi. Lakin ortadan geçen bir haftalık mühletin akabinde, şoför kaynaklı Farklı bir Problem ortaya çıktı. Kullanıcılar, yeni sürücülerin işlemci yükünde Birden bir artışa neden olduğu söylüyor.

Nvidia şoförlerinde yeni bir Sıkıntı keşfedildi

Bildirilenlere nazaran keşfedilen yeni sorun, işlemci kullanımının Aka oranda artmasına neden oluyor. Bu bağlamda Reddit ve Nvidia forumlarında birçok kullanıcı, belli oyunlardan sonra ”Nvidia Container” uygulamasının yüzde 15’in üzerine çıkabilen bir CPU tüketimine neden olduğunu bildirdi.

Bu problemden etkilenip etkilenmediğinizi öğrenmek için Windows misyon Yöneticisi’ni kullanmanız ve süreçler sekmesini Denetim etmeniz kâfi. Buradan CPU kaynak kullanımına göz atarak sorunu doğrulayabilirsiniz. 

Artan şikayetlerin akabinde Nvidia, şoför kaynaklı sorunun varlığını doğrulandı. Böylelikle kısa mühlet içerisinde yeni bir düzeltme yahut şoför güncellemesi paylaşılacağını söyleyebiliriz. Lakin düzeltmeyi beklemek istemeyen kullanıcılar için farklı tahlil yolları da mevcut. Uygulamayı basitçe kapatmaya zorlamak veya 528.49 WHQL şoförüne Geri dönmek de sorunu ortadan kaldırıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir