Nokia yeni logosunu tanıttı: Süreyya hanım bu kez değişti

Genel Şub 26, 2023 Yorum Yok
Bir vakitlerin ikonik akıllı telefonunun üreticisi Nokia Corporation, neredeyse 60 Yıl sonra birinci Sefer logosunu değiştirdi. Bugün, MWC 2023’ün resmi lansmanından evvel, şirket yeni kurumsal kimliğini tanıttı ve değişiklikler çarpıcı: Nokia ile sıkı bir formda ilişkilendirilen ikonik Yale mavi yazma tipi ve Connecting People marka sloganı gitti. Yeni logo daha modern ve dijital.
Nokia Corporation Başkanı Pekka Lundmark bahisle ilgili olarak: “Stratejimizi yeniliyoruz ve Değerli bir Öğe olarak markamızı da bugün kim olduğumuzu yansıtacak biçimde yeniliyoruz: İş dünyası için inovasyon ve teknolojide önder, ağların bulutla buluştuğu bir geleceğin öncüsü.” ifadelerini kullandı.

Nokia’nın maksadı yalnızca cep telefonu değil

Ayrıca Lundmark Bloomberg’e verdiği demeçte: “Çoğu insanın zihninde hala başarılı bir cep telefonu markasıyız, lakin Nokia’nın maksadı yalnızca bu değil. Modası geçmiş cep telefonlarından büsbütün farklı olan ağlara ve endüstriyel dijitalleşmeye odaklanan yeni bir marka başlatmak istiyoruz.” formunda konuştu.

Değişiktir ki Nokia’nın yeni logosuyla kurtulmak istediği cep telefonu işi uzun müddettir Nokia’ya ilişkin değil. Microsoft tarafından 2014 yılında 7 milyar dolara satın alındı ve 2016 yılında şu anda Nokia markalı telefonlar üreten HMD Global‘e yine satıldı. MWC için HMD Küresel’in üç yeni eseri var: Bütçe dostu Nokia C32 ve C22 batarya canavarlarının yanı Dizi “sökülmesi kolay” Nokia G22.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir