Nokia yeni kullanıcı arayüzü tasarım dilini tanıttı: Karşınızda Pure UI

Genel Mar 30, 2023 Yorum Yok

Nokia tasarım takımı “Pure UI” ismi verilen yeni kullanıcı arayüzü tasarım lisanını tanıttı. Şirket duyurusunu yaptığı yeni arayüzü, Nokia akıllı telefonların yanı Dizi piyasaya sürmeyi planladığı diğer tüketici elektroniği aygıtlarında kullanmayı planlıyor.

Pure UI yeni renkler, tipografi, animasyonlar, illüstrasyonlar ve öteki görsel tasarım öğelerine sahip. sade ve minimalist çizgide olan arayüze birinci bakışta bile farklı tahlillere entegre edilebilecek esneklikte olduğunu ayrım edebiliyorsunuz.

Örneğin, Nokia dizayncıları tarafından çizilen düğmeler akıllı telefon arayüzünün yanı Dizi bir akıllı mesken uygulaması ve hatta bir web sitesinde de rahatlıkla kullanılabilir. Dizaynda beyazın yanı Dizi mavi ve mavinin tonlarına tartı verilmiş.

Saf Android’den Pure UI’a geçiş

Yeni dizaynın en önemli bileşeni ince, standart ve kalın formda var olan ve bütün arayüz öğelerinde kullanıldığını gördüğümüz Nokia Pure yazma tipi olarak öne çıkıyor. Dizayncılar ayrıyeten hayli yumuşak ve hafif görünen birçok yeni ikon hazırladı.

Nokia’nın yeni kullanıcı arayüzünün karanlık modu destekliyor. Yayınlanan manzaralarda, Pure UI’ın sadece akıllı telefonlarda değil, birebir vakitte akıllı saatlerde, web sitelerinde ve akıllı mesken cihazlarında da rahatlıkla kullanılabileceğini görüyoruz.

Nokia’nın şimdiye kadar Android işletim sisteminin standart arayüzünü kullanmayı tercih ettiğini hatırlatalım. Şirket yeni tasarım lisanını gösterse de Pure UI’yi aygıtlarında ne zaman kullanılmaya başlayacağı konusunda rastgele bir İzah yapmadı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir