Netflix üyelik fiyatı ne kadar? 2023 Netflix abonelik ücretleri

Genel Şub 07, 2023 Yorum Yok

Netflix sinemaları ve dizileri, Özgün üretimleri ile öne çıkan dijital platformların başında geliyor. Bu içerikleri izlemek isteyen kullanıcılar ise Netflix paket fiyatlarını merak ediyor. Lakin Kaliforniya merkezli üretim şirketi Netflix’te, fiyat ve özellik bakımından farklılık gösteren üç adet abonelik fiyatı seçeneği bulunuyor. Pekala Netflix üyeliği satın almak isteyenler için aylık Netflix fiyatı kaç para? 

Netflix üyelik fiyatları (2023) 🏷️

Netflix aylık ücreti, seçilen abonelik paketine nazaran değişiyor. Netflix Temel paket fiyatı 63.99 TL,standart paket fiyatı 97.99 TL ve en üst paket olan Özel paket fiyatı da 130.99 TL. Netflix Talebe üyeliği için ise Özel bir abonelik paketi bulunmuyor.

Netflix’te yeni Üye olacak kullanıcılar zamlı fiyatlara tâbi tutulurken, var üyeler için ise fiyat değişikliği Çabucak yansıtılmıyor. var aboneler, üyelik fiyatları değişmeden 30 gün öncesinden e-posta ile bilgilendiriliyor. Bu nedenle aktüel Netflix paket fiyatları farklılık gösterebiliyor.

Netflix fiyatsız üyelik Mevcut mı 🆓

Netflix’te ücretsiz Deneyim üyeliği yok. Kaliforniyalı dijital içerik platformu; fiyatsız Deneyim özelliğini 2020’de duyurarak 3 ay fiyatsız Netflix seçeneği sumuştu. Lakin kullanıcılar bunu suistimal etti. Vaziyet bu türlü olunca fiyatsız üyelik seçeneği kaldırıldı. Yani şu anda Türkiye’de Netflix fiyatsız izleme Muhtemel değil.

Netflix’te yıllık üyelik Mevcut mı 📆

Disney Plus’ın tersine Netflix yıllık üyelik fiyatı almıyor. Yani aylık olarak ücretlendiriliyorsunuz. Münasebetiyle 1 yıllık Netflix almak Muhtemel değil.

Netflix paketleri özellikleri 💻

Netflix üyelik paketleri, platformdaki dizi, sinema ve Özgün üretimleri hangi kalitede (çözünürlükte) izleyeceğinizi, birebir anda kaç ekranda izleyeceğinizi ve beğendiğiniz içerikleri tıpkı anda kaç aygıta indireceğinizi belirliyor. Netflix planları şu biçimde 👇🏻
 • Netflix Temel paket: Biricik aygıt, 720p çözünürlük, Reklamsız, 1 aygıta indirme
 • Netflix standart paket: İki aygıt, 1080p çözünürlük, Reklamsız, 2 aygıta indirme
 • Netflix Özel paket: Dört aygıt, 4K+ HDR çözünürlük, Reklamsız, 6 aygıta indirme, Konumsal ses

Netflix plan değiştirme nasıl yapılır 🔽

Netflix plan değişikliği için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Netflix’e giriş yapın.
 2. Profil simgesine tıklayın.
 3. Hesap’a tıklayın.
 4. Plan Detayları altında Planı Değiştir’e tıklayın.
 5. Planı seçin.
 6. Onayla ile plan değişikliğini tamamlayın.

Daha yüksek fiyatlı bir plana geçtiğinizde (standart paketten Özel pakete gibi) paket değişikliği Çabucak geçerli olur. Daha düşük fiyatlı bir plana geçtiğinizde (özel plandan standart plana gibi) bu değişiklik, bir sonraki faturalama tarihinizde geçerli olur. Daha yüksek fiyatlı paketin özelliklerini bir sonraki faturalama tarihine kadar kullanmaya devam edebilirsiniz.

Netflix üyeliği nasıl alınır 🆕

Netflix’e Üye olma adımları şu formda:
 1. Netflix kayıt olma sayfasına gidin.
 2. Planı seçin.
 3. E-posta adresinizi girin.
 4. Parola belirleyin.
 5. Bir ödeme prosedürü girin.
 6. Netflix izlemeye hazırsınız!

Binlerce sinema, sıra ve Özgün üretimle Netflix, abonelik modelli hizmet veren dijital platformların başında geliyor. Netflix aylık fiyat karşılığında içeriklerini izlemeye açıyor, fiyatsız izleme seçeneği sunmuyor. Platform içeriğinin zenginleşmesi ve kalitenin artması artırımları da beraberinde getiriyor. Dolayısıyla Netflix üyelik ücreti muhakkak olmayan aralıklarla güncelleniyor. Netflix ne kadar? rehberimizden 2023 Netflix paket fiyatlarını takip edebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir