Nefret söylemiyle Twitter’dan para kazanma devri kapanacak!

Genel Kas 19, 2022 Yorum Yok
Twitter bundan bu türlü nefret söyleme yahut negatif ögeler içeren mesajları desteklemeyecek. Kullanıcıların aklına gelen birinci soru “Bir mesajın negatif bir ögeye sahip olduğunu yahut nefret söylemi içerdiğini kim belirleyecek?” oldu. Elon Musk kendi platformunun siyasetini özgürlük kavramıyla açıkladı.

 

Musk: Twitter’ın siyaseti konuşma özgürlüğüdür

Hem Tesla’nın hem de SpaceX’in başında olan Musk, Twitter’ın konuşma özgürlüğü unsuru doğrultusunda yönetildiğini lakin erişim özgürlüğünün irtibat kurma bağlamında Twitter’ın siyasetinde yer almadığını duyurdu.

Artık nefret telaffuzları yahut Olumsuz ögelere sahip olan mesajlar öne çıkartılmayacak, desteklenmeyecek ve o içeriklerden Nakit kazanılamayacak. Musk’ın bu bahis hakkında yaptığı ilgili İzah şu halde:

Twitter’ın yeni siyaseti konuşma özgürlüğüdür, irtibat kurma (erişim) özgürlüğü değildir. Negatif içeriklerin ve nefret telaffuzlarının tesiri azami derecede azaltılacak, Nakit kazanma ayrıcalığı elinden alınacak ve bunlarla ilgili reklamlar yahut öbür Cin gelirler Twitter’da yer almayacak.” 

Bu stil içerikleri bulmak için Fazla Özel bir Çaba sarf etmediğiniz sürece onları bulamayacaksınız. Bu durum İnternet’in Geri kalanındaki emsallerinden farksız.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir