Musk’ın yeni gelir kaynağı: Twitter, kullanıcı adlarını satmayı planlıyor

Genel Oca 12, 2023 Yorum Yok
Hâlâ Twitter’ın başında olan Elon Musk, toplumsal medya platformunun gelirlerini artırmanın yeni bir yolunu buldu. Twitter kullanıcı isimlerinin Aleni artırma yoluyla satılacağı konuşuluyor.

Kullanıcı isimleri Aleni artırmayla satılacak

Elon Musk, Ekim ayı sonunda 44 milyar dolarlık bir muahedeye Twitter’ın idaresini devraldığından beri şirkette gelir elde etmenin yollarını arıyor. Musk, çalışan sayısını düşürdükten ve premium Twitter Blue abonelik fiyatını yükselttikten sonra kullanıcı isimlerini Aleni artırmaya çıkarmayı düşünüyor. Kullanıcıların kullanıcı isimleri için Teklif vereceği online Aleni artırmalar, şirketin mühendisleri tarafından organize edilecek.

Aktif olmayan hesaplar yakında silinecek

Yeni gelir akışı şu Lahza ortaya çıksa da Aralık ayından beri Twitter’ın gündeminde, tartışılıyor. Fikrin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği bilinmiyor; gerçekleşirse de bütün kullanıcı isimlerinin mı yoksa atıl hesapların mı satışa çıkarılacağı aşikâr değil. Bu ortada Musk, yakın vakitte faal olmayan hesapların silineceğini, 1.5 milyar kullanıcı isminin boşa çıkacağını söylemişti. Kullanıcılar, kendi isimlerinde vakti vaktinde alınmış lakin hiç tweet atılmamış hesapların kullanıcı isimlerini alabilecek mi yakında göreceğiz.

Twitter, kullanıcı isimlerinin alınıp satılmasına müsaade vermiyor. Bu kurala karşın, Twitter kullanıcı isimleri yıllardır karaborsada satılıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir