MSI siber saldırıya uğradı: Kullanıcıları uyarıyor

Anakart Driverları, Donanım Nis 07, 2023 Yorum Yok
OEM PC pazarının önde gelen isimlerinden MSI, markanın “bilgi sistemlerine” yönelik siber hücuma uğradığını duyurdu. Yeni bir fidye yazılımı çetesi olan “Money Message” portalında listelenen akın, kullanıcılar için tehlike oluşturabilir. Money Message, MSI’ın fidye ödeme taleplerini karşılamadığı takdirde, çalındığı sav edilen bütün bu evrakları yaklaşık beş gün içinde yayınlamakla tehdit ediyor.

MSI siber atağa uğradı

Bleepingcomputer tarafından hazırlanan raporda, MSI’ın CTMS ve ERP bilgi tabanında yer Meydan yazılım kaynak kodu, Özel anahtarlar ve BIOS Müstahsil yazılımı evraklarına işaret eden ekran manzaralarının Money Message portalında paylaşıldığı belirtiliyor. MSI ise, sistemlerin kademeli olarak tekrar fonksiyonel hale geldiğini ve saldırının değersiz bir tesire sahip olduğunu içeren yeni bir İlan paylaştı.

MSI, hamle sonrasında hangi yazılımların etkilediği yahut bilgilerin ele geçirilip geçirilmediği hakkında detaylı bir bilgi vermedi. Bununla Bir arada dev üretici, müşterilerin MSI BIOS/UEFI/ürün yazılımı güncellemelerini yahut sürücülerini MSI’ın resmi web sitesi yahut yazılımı dışında rastgele bir kaynaktan indirmemeleri konusunda uyarıyor.

Bu ihtar, önümüzdeki süreçte kullanıcılar için tehlike oluşturabilecek şoförlerin yahut yazılımların ortaya çıkabileceğini gösteriyor. Bu nedenle kullanıcılar dikkatli olmalarını öneriyoruz. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir