Milli Muharip Uçak’ın adı belli oldu!

Genel May 01, 2023 Yorum Yok
Türk Havacılık Uzay Sanayii’nin (TUSAŞ) Kahramankazan’da bulunan tesislerinde gerçekleştirilen Faaliyet kapsamında Milli Muharip Uçak (MMU) için belirlenen isimi ve bir sonraki amacı açıklandı. ulusal Muharip Uçak, Türkiye’nin geliştirdiği yeni nesil bir Cenk uçağı olarak envantere girdiğinde Hava Kuvvetleri’nin etkinliğinde Önemli bir biçimde artıracak.

Milli Muharip Uçak’ın ismi KAAN oldu

TUSAŞ tarafından gerçekleştirilen aktiflikte ulusal Muharip Uçak’ın ismi KAAN olarak açıklandı. Aktifliğe katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda Hürjet karşımızda ve ‘Kaan’ımız (Milli Muharip Uçak) o da karşımızda. Ülkemize güzel milletimize güzel olsun.” ifadelerini kullandı.

TUSAŞ KAAN’ın sonraki hedefleri

MMU yahut yeni ismiyle KAAN, 2030’lu yıllardan itibaren kademeli olarak envanterden çıkartılması planlanan F-16 Cenk uçaklarının yerlerini alacak. Teknoloji ve nesil olarak Fazla daha üstün olacak olan KAAN’ın sonraki maksatları de açıklandı.

Savunma Sanayii Lideri Prof. Dr. İsmail Demir yaptığı konuşmada, MMU KAAN’ın birinci olarak yer testlerini tamamlayacağını ve arından sonraki maksadının sema olduğu açıkladı:

“Sıradaki atılımımız yer şartları ve testleri sonrası uçuş. Uçuşu da Muhtemel olduğu kadar emniyetli biçimde yapmak için hazırlıklar Tüm gücüyle devam edecek. Olağan Fazla ileri bir sistem, ileri sistemlerin entegrasyonu var; bunların Derhal derhal hepsi de yerli. önemli bir kısmı da birinci defa yapılıyor. O yüzden hepsini uçuşa emniyetli biçimde alana vermek istiyoruz.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir