En önemli güncellemelerden biri olacak watchOS 10’un odak noktası widget’lar olacak

Genel May 01, 2023 Yorum Yok
Teknoloji devi Apple, Watch kullanıcıları için yeni bir güncelleme üzerinde çalışyor. watchOS 10 isimli bu güncelleme ile dikkate değer güncellemelerin gelmesi bekleniyor. Ortaya çıkan yeni bir rapor ise istikbal güncelleme ile bizleri neler beklediğine dair ipucu verdi.

watchOS 10, widget’lara odaklanan yenilenmiş bir tasarım ile gelecek

Haziran ayında gerçekleşecek olan WWDC etkinliğinde Apple’ın watchOS 10’u tanıtması bekleniyor. Bloomberg’den Mark Gurman tarafından hazırlanan bir rapora göreyse watchOS 10, Apple Watch arayüzünün merkezi bir modülü olacak widget takviyesi içerecek. 

Rapora nazaran yeni arayüz, watchOS 4’te tanıtılan Siri saat kadranını hatırlatabilir. Ayrıyeten iOS ve iPadOS’ta kullanıcıların birçok parçacığı bir ortaya toplayıp bunlar ortasında gezinmesine İmkan sağlayan özelliğe emsal bir özellik watchOS 10’da da olacak. 

Yeni arayüz ile Apple Watch düğmeleri tarafından gerçekleştirilen fonksiyonlarda de birkaç değişiklik bizleri bekliyor olabilir. Örneğin Digital Crown’a yani anne ekran düğmesine basmak artık anne ekrana gitmek yerine yeni pencere öğeleri üzere bir görünümü başlatabilir.

Mark Gurman, Apple Watch’ın tanıtımından bu yana en Aka yazılım güncellemelerinden biri olması beklenen watchOS 10 hakkında yaptığı açıklamada “Plan, kullanıcıların uygulamaları başlatmalarını sağlamak yerine Faaliyet izleme, hava durumu, Üleş senedi göstergeleri, takvim randevuları ve daha fazlası için bir sıra farklı pencere öğesi ortasında gezinmesine müsaade vermek.” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir