Microsoft’un kurucusu Bill Gates, 1 milyar dolarını biraya yatırdı

Genel Şub 22, 2023 Yorum Yok
Yazılım devi Microsoft’un kurucusu Bill Gates, dünyanın en Güçlü insanlarından biri pozisyonunda. Bu yüzden kendisi sık sık yaptığı yatırımlarla gündeme geliyor. Gates nihayet olarak Heineken Holding‘in %3.76 payını satın aldı.

Mevcut Üleş fiyatına nazaran bu payların Yekün kıymetinin yaklaşık 1 milyar dolar (tam olarak 883 milyon euro) olduğunu belirtelim. Gates buradan elde edeceği kârın bir kısmını daha Evvel de yaptığı üzere hayır işlerine harcamayı planlıyor.

“Sıkı bir bira içicisi değilim”

Microsoft’un kurucusu Hollanda’nın en Aka bira üreticisine dev ölçüde yatırım yapmış olsa da kendini sıkı bir bira içicisi olarak görmüyor. Birkaç Yıl Evvel Reddit’te yayınlanan bir röportajında “Örneğin, bir beyzbol maçına gittiğimde ortama uymak için light bir bira yudumlayabilirim, daha fazlasını değil” sözlerini kullanmıştı.

Buna ek olarak Gates ve eski eşinin vakfı kısa müddet Evvel bira içmenin potansiyel sağlık riskleri hakkında bir araştırmaya sponsor oldu. Bill Gates 2007 yılında da bir bira şirketine yatırım yapmıştı. Lakin daha mütevazıydı: yalnızca 392 milyon dolar.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir