Amazon çalışanları ofise dönüş konusunda öfkeli

Genel Şub 22, 2023 Yorum Yok
Amazon, pandemi devrinde başlattığı uzaktan yahut hibrit çalışma modelini sonlandırmaya başlıyor. Şirket çalışanları tekrardan ofise Geri dönmeye çağırıyor lakin görünen o ki çalışanların bu türlü bir niyeti yok.

Amazon CEO’su Andy Jassy, Mayıs ayından itibaren çalışanın haftada en az üç gün ofise gelmesi gerektiğini çalışanlara bildirdi. Amazon, ofis ortamının öğrenme, modelleme ve uygulama adımlarını geliştirdiğini ve şirket kültürünü güçlendirdiğini söylüyor. Bununla Birlikte Jassy, “Biriyle Çehre yüze olmak, gözlerinin içine bakmak ve tartıştığınız şeye büsbütün dalmış olduklarını görmek bu, insanları birbirine bağlayan bir şey” tabirlerini kullandı.

Çalışanlar ofise dönmek istemiyor

Amazon çalışanları ise ofise Geri dönme fikrine en Yalın tabirle sıcak bakmıyor. Hatta 5000’den Çok çalışan uzaktan çalışmayı savunan bir Slack kanalına bile katıldı. Hatta şu anda kanalın 14.000’den Çok üyesi bulunuyor. Bununla Birlikte kanalda yapılan bir ankete nazaran çalışanların yüzde 80’i ofise Geri dönmeye zorlanmaları halinde başka bir Amel arayabileceklerini söylüyor. Amazon Web Services’in reis yardımcısı ve mühendisi Paul Vixie’de bu kümeye katılarak, şimdi bilinmeyen Fazla şeyin olduğunu söyledi ve çalışanlardan sakin olmalarını istedi.

Benzer halde ofise Geri dönüş planlarını açıklayan pek Fazla şirket çalışanlarından emsal reaksiyonlar aldı. Apple çalışanları ofise Geri dönmemek için bir imza kampanyası başlatırken Tesla çalışanları da uzaktan çalışma taraftarı olduklarını bildirdi. Görünüşe nazaran çalışanlar ile şirketler ortasında bir uzlaşmanın sağlanması gerekecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir