Microsoft, GPT-4’ün önümüzdeki hafta video yetenekleriyle geleceğini söyledi

Genel Mar 13, 2023 Yorum Yok
ChatGPT ve GPT 3.5 şu anda Microsoft’un yeni Bing arama motorunu ve Edge tarayıcısını destekliyor. Yazılım devi Sohbet özellikli Bing’i duyurduktan sonra arama motoruna olan İlgi rekor düzeyde artış göstermiş durumda. Kısa mühlet sonra ise Microsoft, GPT 4 modeline geçerek hizmetini daha faal bir hale sokacak.

Bing daha da gelişecek

Şimdilik GPT 3.5 ile desteklenen yeni Bing, biraz hantal. İstekleri anlamada ve oluşturmada biraz yavaş kalıyor. Önümüzdeki haftalarda Bing, GPT-4 sayesinde bilgiyi arama ve görüntüleme konusunda daha gelişmiş olacak. Microsoft Almanya’ya nazaran ise önümüzdeki hafta itibariyle GPT-4’e geçişmiş olacak.

Microsoft Almanya CTO’su Andreas Braun, katıldığı bir aktiflikte “Önümüzdeki hafta GPT-4’ü tanıtacağız, orada Örneğin görüntüler için büsbütün farklı imkanlar sunacak multimodal modellerimiz olacak” ifadelerini kullandı. Burada dikkat çeken en Kıymetli şey “videolar” sözünün geçmesi. Şu anda OpenAI’ın Yapay zeka çözümleri metin girişleri aracılığıyla etkileşim kurmamızın müsaade veriyor. Lakin artık GPT-4’ün Fazla modlu yeteneklere sahip olduğu onaylandığına nazaran, kullanıcılar metinler, fotoğraflar ve sesler dahil olmak üzere aniden Fazla mod aracılığıyla etkileşim kurabilir.

GPT-4’ü ve görüntü oluşturma yeteneğini birinci Defa duymuyoruz. Geçen ay, OpenAI’nin GPT-4 AI teknolojisi ile güçlendirilecek bir ChatGPT taşınabilir uygulaması üzerinde çalıştığından bahsedilmişti. GPT-4, kullanıcıların Yapay zeka yardımıyla görüntüler oluşturmasını ve GPT 3.5’ten daha süratli karşılıklar almasını sağlayacak diyebiliriz. Yeni modellin data setinin daha aktüel bir versiyona dayanıp dayanmadığı belgisiz Ancak konuşmaların daha doğal ve sezgisel bir Vaziyet alacağı söyleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir