Microsoft Edge kullanıcıları ücretsiz VPN’e kavuşuyor

Genel Şub 22, 2023 Yorum Yok
Yaklaşık bir Yıl Evvel Microsoft, Windows işletim sisteminde yerleşik olarak bulunan Edge tarayıcısı için kendi VPN hizmetini test etmeye başlamıştı. Şimdi resmi bir duyuru yapılmadı, fakat kullanıcılar VPN özelliğini, tarayıcının kararlı bir sürümünde görmeye başladıklarını bildirdiler.

Microsoft Edge VPN özelliği ne Vakit kullanıma sunulacak?

Edge Secure Network adı verilen hizmet, saklılığı artırmak yahut Çeşitli web sitelerindeki bölgesel kısıtlamaları aşmak için 1GB fiyatsız veri sağlıyor. Daha Çok trafiğe muhtaçlık duyanlar bunu ücretli olarak satın alabilecekler. Fiyat ne yazık ki hala açıklanmış değil. Görünüşe bakılrısa yeni özellik, bir sonraki Windows 11 güncellemesiyle Bir arada kullanıma sunulacak.

Geleneksel VPN hizmetlerinin aksine Edge Secured Network, belli bir ülke yahut pozisyondaki bir sunucuyu seçmenize izin vermiyor. Kullanıcıların yapılandırabilecekleri üç mod var: Sadece seçilen sitelerde, tüm siteler için ve kullanıcı herkese Aleni ve korumasız bir ağa yahut geçerli bir sertifikası olmayan bir web sitesine bağlandığında bütün trafiğin VPN üzerinden yönlendirildiği “optimize edilmiş” modu. Öte yandan Microsoft‘un önümüzdeki günlerde fiyatlandırma konusunda bir İzah yapması da bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir