Microsoft, Call of Duty’nin Xbox Game Pass’e ekleneceğini onayladı

Genel Kas 19, 2022 Yorum Yok
Geçtiğimiz aylarda oyun dünyasında Aka bir yatırıma imza atarak Activision Blizzard’ı satın Meydan Microsoft, Sony cephesinden gelen Önemli tenkitlere maruz kaldı. Bugün Xbox CEO’su Phil Spencer, yeni mutabakat ve Call of Duty’nin geleceği hakkında yeni bilgiler paylaştı.

Oyunlar Game Pass sistemine eklenecek

Bildirilenlere nazaran The Verge’s Decoder ile yapılan röportajda Phil Spencer, ”Call of Duty’nin Playstation platformunda kalması konusunda kararlıyız. Beşerler bundan tasa ediyor. Bu oyunları Game Pass’e eklemeyi taahhüt ediyoruz. Bu sayede insanlara bu oyunları nasıl oynamak istedikleri konusunda daha Çok seçenek sunacağız’’ açıklamasında bulundu.

Ayrıca mutabakatın sonuçlanması halinde, Call of Duty’nin Playstation varlığı için rastgele bir Game Pass zaruriliği taşımayacağını belirten Spencer, Sony ile daha uzun vadeli bir muahede yapmaya istekli olduğunu ancak “sonsuza kadar” yazan bir kontrat fikrinin biraz aptalca olduğunu söyledi. 

Bir evvelki düzenleme, Call of Duty’nin 2027 yılına kadar Playstation cephesinde kalacağını garanti ediyordu. Lakin Microsoft, Call of Duty’nin kaldırılmaması ve Sony’nin telaşları sebebiyle yeni bir mukaveleye açık görünüyor. Günümüzde Activision Blizzard mutabakatı, birçok ülkede yer Meydan düzenleyici kurumlar tarafından incelenmeye devam ediyor. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir