Microsoft, Bing’i Firefox’ta varsayılan arama motoru yapmayı hedefliyor

Genel May 11, 2023 Yorum Yok
Microsoft’un arama motoru her Vakit için Google’a nazaran ikinci planda kalmıştır. Lakin yazılım devi OpenAI ile yaptığı Amel birliğiyle yapay zeka çılgınlığına kısmınca Bing arama motoruna olan İlgi arttı. Şirket artık insanların Bing‘i kullanmaya başlaması için her fırsatı pahalandırıyor.

Microsoft, Bing’i Firefox‘ta varsayılan arama motoru yapmak için şimdiden taban yoklamaya başladı. The Information internet sitesinin haberine nazaran şirket kendi arama motorunu Firefox’un varsayılan arama motoru yapmak için Teklif vermek istiyor.

Mozilla ile Google mutabakatı sona eriyor

Mozilla’nın Google ile olan mukavelesi bu Yıl sona erecek. Microsoft, Muhtemel olduğunca Fazla kullanıcıyı Bing’e çekmek için Google’ın yerini almaya istekli. Lakin bu atağın başarılı Sonuç vereceğine dair bir garanti yok. Ne de olsa Bing kullanmak istemeyen Firefox kullanıcıları başka bir arama motoruna geçebilir.

Microsoft’un Bing’i daha geniş kitlelere ulaştırmak için değerlendirebileceği Fazla daha cazip bir fırsat da yaklaşıyor. Apple aygıtlardaki anne tarayıcı olan Safari‘nin Google ile mukavelesi önümüzdeki Yıl sona erecek. Microsoft devreye girerek Bing’i iPhone’larda varsayılan arama motoru haline getirmeyi deneyebilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir