Microsoft, Bing yapay zekasına büyük yenilikler ekledi

Genel May 04, 2023 Yorum Yok
Microsoft bugün Bing sohbet robotu için fotoğraf ve görüntü cevapları, restoran rezervasyonları, sohbet geçmişi ve daha akıllı Microsoft Edge entegrasyonu ile Aka bir güncelleme yayınladı. Bu yeni özellikler tıpkı vakitte Microsoft’un Bing Sohbet’i özelden genel önizlemeye taşıyarak herkesin deneyebileceği bir hale getirmesiyle tıpkı vakte denk geliyor.

Bing AI otomatik sinema açacak ve rezarvazyon yapacak

Belki de en Aka yenilik Bing Sohbet ve Edge’deki yeni Eylemler (Actions) özelliği. Artık siteler ortasında ileri Geri gezinmek zorunda kalmadan misyonları tamamlamak için Microsoft’un Bing Yapay zekası kullanabilecek. Yani Bing, sorgularınızda bir restoran öneriyorsa sizin için Müsait bir rezervasyon zamanı bulabilir ve bütün bunları sohbet arayüzünde yapmanıza Yardımcı olabilir. Bu tıpkı zamanda Edge üzerinden de çalışıyor. Yani sinema arıyorsanız, Bing AI’dan sizin için oynatmasını isteyebilirsiniz. Bing otomatik olarak hakikat hizmeti seçecek ve sineması oynatmaya başlayacak. Şimdilik yayınlanan videoda Apple TV gösterildi ancak ilerleyen periyotlarda diğer servisler de eklenecektir.

100 yeni lisan desteği

Bir öbür Kıymetli yenilik Bing Sohbet içindeki fotoğraf ve görüntü arama sonuçları. Yakında Bing Sohbet’te yaptığınız aramalarda alan Çok görsel yahut görüntü içeriği sunulacak. Microsoft ayrıyeten Bing Image Creator‘ı 100’den Çok lisana genişletiyor. Bu lisanların ortasında Türkçe lisanı de bulunuyor.

Microsoft ayrıyeten Bing Sohbet için en Fazla talep edilen bir özelliği de ekliyor: Geçmiş. Bu yeni özellik ile var Aygıt yahut öbür aygıtlardaki sohbet geçmişine ulaşılabilecek. Microsoft ayrıyeten Bing Sohbet’e dışa aktarma ve paylaşma özellikleri eklemeyi planlıyor, böylelikle bir sohbetin içeriğini Twitter’da paylaşabilir yahut hatta bir Word dokümanına taşıyabilirsiniz. Microsoft ayrıyeten evvelki sohbet geçmişindeki bağlamı yeni konuşmalara taşıyarak bu sohbet oturumlarını kişiselleştirmeyi de deniyor.

Bing Sohbet’ eklenti dayanağı geliyor

Bu özellikler Edge tarayıcının kıyı çubuğunda bulunan Bing simgesindeki birebir Sohbet penceresine de eklenecek. Ayrıyeten bu kısımdaki ton seçenekleri de geliştirilecek. Edge taşınabilir ilerleyen periyotlarda sayfa bağlamını da destekleyecek, böylelikle masaüstü sürümündeki kıyı çubuğuna emsal formda Bing Sohbet’te bulunduğunuz sayfa hakkında sorular sorabileceksiniz.

Bu özelliklerin yanı Dizi Microsoft, Bing Sohbet’i eklenti takviyesiyle üçüncü taraflara da açıyor. Bu yeni özelliklerin birçoklarında olduğu üzere, eklenti dayanağının tam olarak ne Vakit kullanıma sunulacağı aşikâr değil, lakin Microsoft, Bing Actions rezervasyon özelliği için OpenTable, görselleştirmeler için Wolfram Alpha ve geliştiricilerin Bing Sohbet’e bağlanmasına müsaade vermek için OpenAI ile çalıştığını söylüyor.

Microsoft’un bütün yeni Bing duyurularını Google’ın yıllık I/O geliştirici konferansından yalnızca bir hafta Evvel yapması da İlgi alımlı. Google, Bard sohbet robotunu Mart ayı sonunda erken erişime açtı ve geçen ay kod ve fonksiyon takviyesini ekledi. Google, Bing ve ChatGPT tehdidine Karşılık vermek için çabalıyor. Önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek olan I/O geliştirici konferansı Google ve Yapay zeka için kritik olacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir