Micron’dan stratejik yatırım: Çip üretimi Hindistan’a genişliyor

Anakart Driverları, Donanım Nis 25, 2023 Yorum Yok
Dünyanın sayılı yarı iletken üreticilerinden Micron, üretim yelpazesini her geçen gün genişletmeye devam ediyor. Artık de dev üretici, Hindistan’da yeni bir çip paketleme ve birleştirme tesisi için çalışmalara başladı. Yeni tesis, 1 milyar doları aşan bir yatırımla Hindistan hükümetinin onayını bekliyor. İşte ayrıntılar

Üretim Hindistan’a genişliyor

Bildirilenlere nazaran Micron’un yeni üretim tesisi, Hindistan’ın Ahmedabad ve Sanand bölgeleri arasında 300.000 metrekarelik bir toprağa konumlandırılacak. Bununla Birlikte ismi açıklanmayan bir hükümet kaynağı, yeni tesisin montaj, test, işaretleme ve paketleme ile Birlikte bilgi depolama aygıtlarının üretiminden Mesul olacağını bildirdi. Rapora nazaran Micron, birkaç hafta içinde resmi bir İzah yapmayı planlıyor. 

Yeni yatırımın ayrıntılı detayları ise şimdi açıklanmadı. Lakin yeni tesisin, Micron’un halihazırda Japonya, Malezya, Tayvan, Singapur ve Çin üzere ülkelerde faaliyette yahut geliştirme etabında olan 11 farklı tesis ortasına katılacağını söyleyebiliriz. Bilmeyenler için Micron, dünyanın en Aka DRAM, sert Vaziyet şoförleri ve flaş hafıza üreticilerinden biri pozisyonunda. Yeni yatırımın ise yarı iletken rekabetine Hız kazanmadırması bekleniyor..

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir