Meta, sanal gerçeklik gözlüklerinin fiyatını düşürüyor

Genel Mar 04, 2023 Yorum Yok
Meta, Cuma günü yaptığı açıklamada Quest 2 ve üst Tertip VR başlık Quest Pro’nun fiyatlarında indirim yapacaklarını duyurdu.

Meta Quest Pro’da 500 dolar indirim!

Meta Quest 2’nin fiyatı 500 dolardan 430 dolara düşerken, Meta Quest Pro’nun fiyatı 1500 dolardan 1000 dolara düşecek. Meta’nın açıklamasına nazaran, Quest 2 fiyat indirimi 5 Martta, Quest Pro fiyat indirimi 15 Mart’ta geçerli olacak. Natürel ki fiyat indirimleri Amerika başta olmak üzere resmî olarak satışın gerçekleştiği ülkeler için geçerli.

Meta, fiyat indirimine ait olarak “Hedefimiz, her Vakit Muhtemel olduğunca Fazla insanın VR’ın sunduğu bütün avantajlardan yararlanabilmesi için Müsait fiyatlı donanımlar üretmek olmuştur.” dedi.

Meta’nın gelirleri düştü

Meta Quest Pro, Ekim ayında çıktı fakat yüksek fiyatı nedeniyle birçok tüketici için ulaşılamaz oldu. Fiyat indirimi satışları ne derece etkileyecek göreceğiz. Bu ortada, Meta, 2022’de Reality Labs ünitesinde 13.7 milyar dolar kayıp yaşadı. Şirketin metaverse teknolojilerini üretmekten Mesul Amel ünitesi Reality Labs, dördüncü çeyrekte 727 milyon dolar, 2022’nin tamamı için 2 milyar dolar gelir elde etti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir