Meizu 20 ve Meizu 20 Pro, üst seviye özellikleriyle gün yüzüne çıktı

Genel Mar 14, 2023 Yorum Yok
Çinli araba üreticisi Geely tarafından başlatılan Hubei Xingji Shidai Technology teşebbüsü tarafından satın alınan Meizu, genel merkezini de Çin’in Wuhan kentine taşımıştı. Bu satın alımdan sonra Meizu, birinci akıllı telefon serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor: Meizu 20 ve 20 Pro.

Meizu 20 serisi birkaç aydır haberlerde yer alıyor diyebiliriz ve Fazla kısa bir müddet Evvel firma, yeni serinin 30 Mart’ta, Çin pazarında görücüye çıkacağını açıkladı. Resmi tanıtıma Fazla az bir mühlet kalmışken telefonların kilit özellikleri ise Geekbench’te görüntülendi.

Meizu 20 ve 20 Pro özellikleri 

Her iki akıllı telefonun da var en kuvvetli taşınabilir işlemcilerden birisi olan nihayet nesil Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 yongasına sahip olduğu görülüyor. Yonga setinin Özel ismi listelerde açıkça belirtilmese de, CPU ve GPU ile ilgili verilen bilgiler, bunun Qualcomm’un taşınabilir platformu olduğunu gösteriyor.

Geekbench ayrıyeten her iki aygıtın da 12 GB RAM ile donatıldığını ve Android 13 işletim sisteminde çalıştığını ortaya koyuyor. Meizu 20, Biricik çekirdekli ve Fazla çekirdekli testlerde sırasıyla 2019 ve 5749 puan alırken Meizu 20 Pro, Biricik çekirdekli ve Fazla çekirdekli testlerde sırasıyla 2038 ve 5719 puan aldı. Daha evvelki bilgilere nazaran telefonlarda 1-120 Hz LTPO 2K+ Samsung E6 AMOLED ekranın olacağı belirtiliyordu. Buna ek olarak 80W şarj dayanaklı 5000mAh pilin de aygıtlarda yer alması bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir