Meizu 20 Pro kamerasından gelen ilk fotoğraflar hayal kırıklığı yarattı

Genel Mar 17, 2023 Yorum Yok
Amiral gemisi Meizu 20 serisi akıllı telefonlar 30 Mart’ta tanıtılacak. Lansmana sayılı günler kala, geçen Yıl Meizu’yu satın Meydan Geely’nin reis Yardımcısı Yang Xueliang, Meizu 20 Pro‘nun kamerasıyla çekilmiş bir sıra Örnek fotoğraf yayınladı.

Genellikle bu Cin durumlarda şirketler inanılmaz yüksek kaliteli kareler yayınlayarak rakiplerinden önde olduklarını göstermeye çalışırlar. Lakin bu Defa bir şeyler Aksi gitti. Paylaşılan fotoğraflar renk doğruluğu, canlılık ve ayrıntı açısından pek tatmin edici değildi.

Yazılımla alakalı olabilir

Söylentilere bakılırsa Meizu 20 Pro, 1 inç Sony IMX989 sensörlü ve optik imaj sabitleme özelliğine sahip 50 megapiksel anne kamera ile karşımıza çıkacak. Bu sensör bildiğiniz üzere fotoğraf odaklı amiral gemisi sıralamasında üst sıralarda yer Meydan Xiaomi 12S Ultra, Xiaomi 13 Pro ve vivo X90 Pro/Pro+ modellerinde de yer alıyor.

Fakat Meizu 20 Pro ile çekilmiş fotoğrafları etkileyici olarak nitelendirmek zor. Bilhassa ağaç yaprakları ve ve pembe çiçeklerdeki renkler çok doygun. Ayrıyeten odaklanma sorunu da ayrım ediliyor. Bunun yazılımla alakalı olma ihtimali var.
Bu kareleri çekmek için kullanılan Aygıt muhtemelen üretim öncesi yazılım kullanıyordu. Dolayısı ile daha sağlıklı bir kıymetlendirme yapabilmemiz için akıllı telefonun perakende versiyonlarıyla çekilmiş fotoğafları beklememiz gerekecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir