MediaTek: Müşteriler Tayvan’da üretim yapmamızı istemiyor

Anakart Driverları, Donanım Kas 14, 2022 Yorum Yok
Çin ve Tayvan ortasında yaşanan tansiyon Dünya siyasetinin haricinde yonga dünyasını da yakından ilgilendiriyor. Tayvan’da bölümün en Aka dökümcüsü TSMC’nin olması huzursuz edici ve o kadar Kıymetli ki ABD yetkilileri gerekirse tesislerin bombalanması fikrini ortaya atmıştı.

Tayvan’dan kaçış

Tayvan’ın en Değerli yonga dizayncısı MediaTek, birtakım Değerli yonga müşterilerinin risk almamak ismine üretimi Tayvan dışına kaydırmalarını istediğini belirtti. Bu bakımdan MediaTek’in birebir kalitede üretim yapan farklı dökümcüler bulması gerekiyor.

MediaTek gelişmiş üretim süreçleri için TSMC ile ortak. Daha olgun süreçler ise GlobalFoundries tarafından üretiliyor. Ne Mevcut ki TSMC kadar verimli Örneğin 4nm süreci bulabilmek sıkıntı. Samsung ve Intel de Değerli yatırımlar yapıyor fakat TSMC kadar verimli olamıyor.

Diğer taraftan MediaTek yüklü olarak Çinli üreticilere tedarik yapıyor. Bu bakımdan talebin Çinlilerden geldiğini söylemek yanlış olmaz ki biraz da politik bir durumun ortada olması ihtimali de var. Bakalım MediaTek buna nasıl bir tahlil bulacak?

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir