Mart ayının en güçlü Android telefonları açıklandı! İşte liste

Genel Nis 05, 2023 Yorum Yok
Akıllı telefon performansları Laf konusu olduğunda tanınan kıyaslama platformu “Master Lu”, Mart ayının en kuvvetli Android telefonlarını açıkladı. Pekala var amiral gemisi rekabetinde durumlar nasıl? Gelin Mart ayının en kuvvetli Android aygıtlarına göz atalım.

Mart ayının en kuvvetli Android telefonları

Paylaşılan listeye bakıldığında, Snapdragon 8 Gen 2 platformunun piyasaya sürülmesiyle Oppo ve Meizu’nun bu ayın ön sıralarında yer aldığını görüyoruz. Bu noktada Snapdragon 8 takviyeli öteki aygıtları geride bırakan Oppo Find X6 Pro, 1 milyon 405 bin 592 puanla listenin birincilik sırasına yerleşiyor. Telefonun Çabucak akabinde ise sırasıyla Meizu 20 Pro, Meizu 20, Oppo Find X6 ve OnePlus ACE 2V geliyor.

Listenin altıncı sırasında yer Meydan ve Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 2 tarafından desteklenen Redmi Note 12 Turbo, Snapdragon 8+ işlemcili birçok amiral gemisi modeli geride bırakmayı başardı. Bu bağlamda orta Sınıf Android aygıtların amiral gemisi rekabetine iç olmaya başladığını söyleyebiliriz.

Redmi Note 12 Turbo’yu takip eden modeller ise Huawei Mate X3, Vivo iQOO Z7 ve Vivo iQOO Z7X oldu. Listenin sağ tarafında yer Meydan sorunsuzluk ve kullanıcı tecrübesi sıralamasında ise, Meizu ve OPPO sıkı bir yarış içinde. Burada Meizu 20 Pro en üst sırayı alırken, OPPO Find X6 Pro yalnızca 0,02 puanla geride alıyor.

Mart ayının en kuvvetli 9 telefonu

  1. Oppo Find X6 Pro,
  2. Meizu 20 Pro
  3. Meizu 20
  4. Oppo Find X6
  5. OnePlus Ace 2V
  6. Redmi Note 12 Turbo
  7. Huawei Mate X3
  8. Vivo iQOO Z7
  9. Vivo iQOO Z7X

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir