Google Now Launcher için karar verildi: Tamamen kapanıyor

Genel Nis 05, 2023 Yorum Yok
2013 yılında Nexus 5 serisi ile kullanıma sunulan Google Now Launcher, Google Asistan ve bildirim kartları içeren dizaynıyla zevk kazanmayı başarmıştı. Lakin periyodunun tanınan başlatıcısı, uzun vakittir, hatta 2017’den bu yana yerini Pixel Launcher’a devretmiş durumda. Artık Google, on yıllık bir mühletin ardından Google Now Launcher’ın büsbütün kapatıyor.

Google Now Launcher büsbütün kapanıyor

Bugün 9to5Google, Google uygulamasının en nihayet beta sürümünde (14.14) “Google Now Launcher’ın Nisan ayında çalışmayı durduracağını” içeren bir İkaz keşfetti. Ayrıyeten iletinin ayrıntılarında rastgele bir güncellemede bulunmayan kullanıcılar için “başlatıcınız, aygıtınızın varsayılan başlatıcısı olarak değişecektir.” ibaresi yer alıyor. 

Bilmeyenler için Google Now Launcher,  daha öncesinde Google Play Store’un uygulama listelerinden kaldırılmış olsa da, halihazırda uygulamaya sahip olan kullanıcılar tarafından faal olarak kullanılmaya devam ediyordu. Lakin yeni haber, uygulamanın Nisan ayı içerisinde büsbütün kapatılacağını bizlere gösteriyor.

Google Now Launcher’ın Google uygulamasına bağlı olduğunu belirtelim. Hasebiyle güncellemeyi erteleyen kullanıcılar, başlatıyıcı etkin olarak kullanmaya devam edebilecek. Günümüzde Google Now Launcher’ın kullanıldığı aygıtlar düşünüldüğünde, yeni haberin şaşırtan olmadığını söyleyebiliriz. Hakikaten yeni değişiklik, Google uygulamasının biraz daha küçülmesini sağlayacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir