Mark Zuckerberg, kemerleri daha da sıkma niyetinde: Binlerce kişi kovulacak!

Genel Mar 07, 2023 Yorum Yok
Geçtiğimiz birkaç ay içinde Meta, Google, Microsoft, Amazon ve IBM üzere Fazla sayıda Aka teknoloji kuruluşu geniş çaplı işten çıkarmalar yaptı. Kasım 2022’te Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın çatı şirketi Meta, 11.000’den Çok kişiyi işten çıkarmıştı. Artık ise yeni bir işten çıkarma dalgası geliyor.

Binlerce şahıs daha kovulacak

Bloomberg raporuna nazaran Meta, bir Sefer daha binlerce kişiyi işten çıkarmaya hazırlanıyor ve belirtilenlere nazaran işten çıkarmalar bu hafta içinde başlayabilir. Öte yandan Kasım 2022’den itibaren firmanın işçi sayısının yüzde 13 azaldığını da belirtelim.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg bir mühlet evvel, bu Yıl şirketin maliyetlerini düşürmeye odaklanacağını ve 2023′ü “Verimlilik Yılı” olarak belirlediğini söylemişti. Zuckerberg, Şubat ayında Meta’nın “performans göstermeyen yahut artık Değerli olmayabilecek projeleri sonlandırmayı” ve “kararları daha süratli almak için orta seviye Yönetim katmanlarını kaldırmayı” planladığını söyledi.

Bu ortada Meta’nın metaverse için Gerekli sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojilerini oluşturmakla misyonlu Reality Labs kısmı dördüncü çeyrekte 727 milyon dolar gelir getirirken tıpkı vakitte 4.28 milyar dolar da kaybettirdi. Metaverse işine tonlarca kaynak ayrılırken Yapay zeka alanına da yoğunlaşılacağı belirtiliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir