M3 işlemcili MacBook Air geliyor: MacBook Pro yenileniyor

Genel Mar 07, 2023 Yorum Yok
Apple, 13 ve 15 inç yeni nesil MacBook Air tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni MacBook Air ile Birlikte geleceği söylenen MacBook Pro, Apple M3 çipten Sıkıntı alacak. Kod ismi J513 olan yeni 13 inç MacBook Air, J515 kod isimli orijinal 15 inç MacBook Air’ın hangi M3 işlemciyi taşıyacağı şimdi bilinmiyor. M3 Pro üzere M3 çipinin daha kuvvetli bir sürümünü görebiliriz.

13 inç ve 15 inç MacBook Air geliyor

Apple’ın MacBook Air modelleriyle Birlikte 13 inç MacBook Pro’yu en nihayet işlemciyle yenileyip çıkarmayı planlıyor. Kod ismi J504 olan yeni giriş Tertip MacBook Pro, yeni MacBook Air ile tıpkı sekiz çekirdekli M3 çipe sahip olacak.

MacBook Pro, M3 çiple yenilenecek

Apple’ın yeni Mac’leri ne Vakit tanıtacağı aşikâr değil. Mark Gurman’a nazaran, yeni MacBook Air Haziran ayında WWDC aktifliği sırasında tanıtılacak. Hem 13 hem de 15 inç modellerde M3 çip bulunacağından, yeni MacBook’ların Apple geliştiriciler konferansı öncesinde duyurulması pek mümkün değil. Hatırlayacağınız üzere M2 çip, yeni MacBook Air ve 13 inç MacBook Pro ile Birlikte WWDC 2022’de duyurulmuştu. Apple, sürpriz yapmayacaktır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir