LinkedIn’de artık profilinizi yapay zekâ ile geliştirebilirsiniz

Genel Mar 16, 2023 Yorum Yok
Tanınan Amel dünyası toplumsal ağı LinkedIn, Yapay zekâ trenine binenlerden birisi oldu. Platform daha farklı biçimlerde Yapay zekayı kendisine iç etmenin yollarını ararken, hizmetine Yapay zekâ dayanaklı “yazma önerileri” ve Amel tariflerini ekliyor.

LinkedIn için Yapay zekâ dönemi

Yazma teklifleri, LinkedIn’in kilit profil alanlarını doldurmayı kolaylaştırmayı amaçlıyor. Bu alanları doldurmak genelde Fazla sıkıcı olabiliyor ve Yapay zekâ ile bunun kolaylaştırılması hoş bir atılım. Eklenen yeni “geliştirme” aracıyla Birlikte LinkedIn Premium aboneleri, tecrübelerine dayalı bir halde “hakkında” ve “başlık” kısımları oluşturulabiliyor.

Şirket, ChatGPT’ye Sıkıntı veren tıpkı OpenAI modellerini kullanan aracın “benzersiz sesinizi ve tarzınızı” müdafaayı amaçladığını, Amel tecrübeniz ve becerilerinizin yanı Dizi yeterli bir profili neyin oluşturduğuna dair kendi “içgörülerinden” yararlanacağını söylüyor. LinkedIn tarafından sağlanan bir “hakkında” kısmı örneğinde de görülebileceği üzere araç, bir bireyin Amel tecrübesini epeyce başarılı bir formda özetleyebiliyor.

LinkedIn ayrıyeten Yapay zekâ tarafından yazılmış iş tariflerini da test etmeye başladığını söylüyor. Bu üzere durumlarda, işe alım yöneticilerinin yalnızca Amel unvanını, şirket ismini ve öteki birkaç Temel ayrıntıyı doldurmaları gerekecek ve LinkedIn ilgili Amel tarifinin detaylı bir taslağını oluşturacak. Şirket, Yapay zeka Yazı özelliklerini son bir eserden fazla bir başlangıç noktası olarak konumlandırıyor. Her iki durumda da LinkedIn, kullanıcıların doğruluğunu Denetim etmek için AI tarafından oluşturulan metni gözden geçirmelerini tavsiye ediyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir