LG yeni marka logusunu duyurdu: İşte yeni tasarımı

Genel Nis 12, 2023 Yorum Yok
Tüketici elektroniği Laf konusu olduğunda pazarın önde gelen isimlerinden LG, daha dinamik ve genç bir görünümle güncellenen yeni marka logosunu duyurdu. Şirketin ‘L’ ve ‘G’ harflerinden oluşan ve imza niteliğindeki ”Life’s Good” sloganı artık minimalist bir dizaynla karşımıza çıkacak.

LG yeni marka kimliğini duyurdu

Detaylara baktığımızda, LG’nin alışık olduğumuz sembol işaretini ve Kırmızı ve ak renkleri koruduğunu görüyoruz. Lakin yeni logo, daha Aleni bir Kırmızı ton ve yeni yazma karakterleri ile iki boyutlu bir dizayna geçiş yapıyor. Bununla Bir arada LG, yeni marka kimliği ile daha geniş bir kitleye ulaşmayı ve marka imajına yeni bir Nefes getirmeyi planlıyor.

Değişiklik hakkında LG Electronics CEO’su William Cho, ”Güçlü ve dengeli bir marka stratejisine sahip olmak, yenilik ve sıcaklığı uyumlu bir halde harmanlayan değer önermemizi ve eşsiz kimliğimizi daha düzgün iletmemizi sağlar. Yeni marka stratejisi ile  LG, nesilleri ve yerleri aşan tüketicilerde yankı uyandıran ikonik bir marka olmayı hedefliyor” kelamlarını lisana getirdi.

Ayrıyeten marka, göz kırpma, gülümseme ve başını sallama üzere manalı hareketler kullanarak, imza logosuna daha Çok Anlatım ekledi. Yeni logonun hangi tarihten itibaren kullanıma sunulacağı şimdi açıklanmadı. Lakin LG, bütün alıcı temas noktalarında daha enerjik LG Faal Kırmızı renk tonunun kullanılacağını belirtiyor. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir