Lenovo, uzayan dizüstü bilgisayar konseptini sergiledi

Genel Şub 27, 2023 Yorum Yok
Dizüstü bilgisayar pazarının önde gelen isimlerinden Lenovo, yenilikçi eserler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu bağlamda geçtiğimiz Yıl düzenlenen Tech World 2022’de katlanabilir dizüstü modelini sergileyen Çinli üretici, ses getirmeyi başarmıştı.Şimdi MWC 2023 kapsamında marka, yukarıya yanlışsız uzayan ekranıyla misal bir dizüstü konseptini vitrine çıkardı. 

Lenovo, uzayan dizüstü konseptini sergiledi

Lenovo’nun yeni dizüstü konsepti, geleceğin katlanabilir pazarına Farklı bir nazar sunuyor diyebiliriz. Esnek bir OLED panelden dayanak Meydan model, ekranı açılmadan önce 4:3 en uzunluk oranı sunan 12,7 inç (2024 x 1604 piksel) ekrana sahip. Ancak ekran alanını Biricik tuşla daha Aka hale getirebiliyor. Böylelikle 8:9 en uzunluk oranı sunan 15,3 inç boyutlarında (2024 x 2368 piksel) bir ekran elde ediliyor.

Ayrıyeten iki form faktörünü Biricik gövdede birleştiren dizüstü konsepti, bütün bu işlemci 10 saniyelik bir sürede tamamlıyor. Bu süreç uzun üzere görünse de, cihazın hem ofis hem de yaratıcı misyonlar için iki istikametli bir çalışma imkanı sunduğunu unutmamak gerek.

Lenovo, konsept aygıtın dayanıklılık, yük yahut pil ömrü konusunda ayrıntılı bir bilgi paylaşmadı. Sırf katlama mekanizmasının hareket halindeyken bir yahut iki watt Güç çektiği belirtiliyor. Bu durum günlük kullanım açısından dizüstüler için Dava olmayabilir. Çünkü Lenovo’nun da hala net bir seri üretim planı yok. Lakin önümüzdeki yıllarda hakikaten bu türlü bir eserle karşılaşabiliriz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir