Konsol kalitesinde grafikler bu kez gerçekten mobile geliyor mu?

Genel Kas 16, 2022 Yorum Yok
Qualcomm’un her yeni amiral gemisi yonga tanıtımında yer verdiği konsol kalitesinde grafikleri bugüne kadar gerçek manada Deneme etme talihimiz olmamıştı fakat ışın izleme ile Birlikte bir şeyler değişiyor üzere.

Mobil dünyada ışın izleme

Masaüstü ekran kartlarında gördüğümüz ışın izleme sahnelerde Fer yansımalarını gerçeğe en yakın biçimde simüle edebiliyor. Böylelikle Fazla gerçekçi görseller ortaya çıkıyor. Aslında bu mevzuda alkışı hak eden Samsung çünkü pek başarılı olamasa da Exynos 2200 yonga setinde ışın izlemeli Radeon grafiklerine yer vermişti. Sonrasında ARM, MediaTek ve Qualcomm da bu yarışa iç oldu.

Snapdragon 8 Gen 2 tanıtımında Oppo’nun da bir sürprizi vardı. Camp Guard ismiyle geliştirilen bir demo oyun, taşınabilir ışın izlemenin avantajlarını ortaya koydu. Daha gerçekçi görseller, yansımalar, dalgalanmalar bir görsel şölenin bizi beklediğini gösteriyor. Sahne gerisindeki objeler de bu oyunda işlenebiliyor. PhysRay Engine 2.0 şoförü ile desteklenen oyun 720p 60fps olarak yaklaşık 30 dakika oda sıcaklığında oynanabilmiş.

Artık hakikaten konsol kalitesinde grafikler görmeye Fazla yakın üzere duruyoruz. Geliştiriciler bu kaliteyi yeni optimizasyon metotları ile Birlikte bugünkü düzeyinden Fazla daha âlâ noktalara götürecektir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir